4 Yorum

Halkla İlişkiler ve Tanıtım Lisans

Halkla İlişkiler ve Tanıtım Lisans

Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü, gerek kamu kurumlarında gerekse özel teşebbüslerde faaliyet gösteren firmalarda, bulunduğu kuruluşu halka tanıtacak, halkın kurumun sunduğu ürün veya hizmeti tanımasını sağlayacak nitelikli kişileri yetiştirmeyi hedefler.Bu bölümün temel amacı, tanıtıcı haber bültenleri, broşürler, görsel ve yazılı medya ile firmayı entegre edecek kişileri yetiştirmektir. Bu bağlamda bu bölümden mezun olan kişilerin görevleri arasında, sergiler, konferanslar, basın işlemleri, toplantılar gibi organizasyonları düzenleme ve tertipleme işlevleri sayılabilir.

Görevi icabıyla bu bölümde okuyacak kişilerde aranan en temel nitelik atılganlıktır. Kurumsal bazda faaliyet gösteren hemen her kuruluşda bu türlü nitelikli elemanlara ihtiyaç duyulması ve bu ihtiyacın günden güne büyümesi bölümü daha değerli bir konuma getirmiştir. Halkla ilişkiler ve Tanıtım lisans programını uzaktan eğitim modeli ile okumanız mümkündür.

Bu bölümü uzaktan eğitim ile veren üniversiteler

Bir önceki yazımız olan Elektronik Teknolojisi Bölümü Önlisans başlıklı makalemizde elektronik bölümü, elektronik haberleşme teknolojisi bölümü ve elektronik teknolojisi iş alanları hakkında bilgiler verilmektedir.

Bunlar da ilginizi çekebilir

Bkz. , , , , , ,

Yorumlar (4 Yorum)

 1. latife diyor ki:

  selam arkadaşlar ben bu bölüm mezunuyum, iş imkanı geçmişe göre biraz daha kısıtlı çünkü çok yığılma oldu bölmde herkes burayı yazıyo. uzaktan eğitimin bir diğer kötü yanı ise işe girerken sıkıntı çekiyorsunuz, işe alırken önceliği her zaman örgün eğitime veriyorlar.

  harçlar ise 1200-1300 lira civarı ama bu yarım dönemlik, yani 1 yıl 2400-2600 lira

 2. o bu şu diyor ki:

  halkla ilişkiler okuyunca ne olunur iş imkanı nasıl

 3. falanca diyor ki:

  merhabalar
  bolum kaç puanla alıyor ve yıllık harc ucretı nedir

 4. aslı diyor ki:

  mrb halkla ilişkiler tanıtım bölümünün lisans tamamlama bölümüne alacagınız öğrenci sayısını artıramazmısınız ve ben geçen yıl 2009 dgs ye girdim ama bu sene girmedim 2009 dgs puanımla başvuramazmıyım ?

Yorum bırakırsanız minnettar kalırız


6 × = onsekiz