UE Rehberi Hakkında

536060 381945455179007 513367753 n 150x150 UE Rehberi HakkındaTürkiye’de bilgi teknolojilerini gelişmesi, iletişim ağları ve altyapısının her zamankinden daha kuvvetli hale gelmesi ve her geçen gün bu alana yeni yatırımların yapılması, iş hayatının önem kazanması ve sosyal hayatı nedeniyle eğitimini tamamlayamayan birey sayısında hızla artış yaşanması bir diğer deyişle un, su ve şekerin hazır hale gelmesi helvanın yapılmasını kaçınılmaz hale getirmiştir.

Yukarıdaki saydığımız nedenlerden ötürü uzaktan eğitim sadece ülkemizde değil, dünyada da trend haline gelmeye başlayan yeni eğitim modeli. Dünya üniversitelerinde uzun zamandır var olan (mektup, telefon) uzaktan öğretim kanalı ile eğitim verilmesi artık ülkemizde de mevcut. Açık Öğretim sistemi ile benzer yanları olsa da çok farklı olan bu sistem hakkında detaylı bilgileri sitemizde yayınladık.

Neden Uzaktan Eğitim Rehberi

Henüz taze olan uzaktan eğitim konusunda bir rehber kaynak bulunmaması bizi bu siteyi kurmaya teşvik etti. Ayrıca uzun zamandır uzaktan eğitim konusunda çalışmalar yürüttüğümüzden dolayı birçok kullanıcımızın merak ettiklerini samimiyetle yayınladık.
Uzaktan eğitim veren üniversitelerin çoğu ile sürekli irtibat halinde olmamızda sizlerden gelen talepleri onlara ulaştırma şansını bize veriyor. Bu anlamda yazılan her yorum mümkün mertebe yerine ulaşmaktadır.

Neden Uzaktan Eğitim

Uzaktan eğitimin ülkemize kendine has soru, sorun ve avantajlarla ülkemize giriş yapmıştır. Bahsettiğimiz bu durumlar hakkında ve ufakta olsa da uzaktan eğitime giriş yapabilmeniz için sizlere birkaç tane makale hazırladık. Bunlara göz atmanızda fayda olduğunu düşünüyoruz. Uzaktan Eğitimin Avantajları, Uzaktan Eğitimin Dezavantajları, Uzaktan Eğitimin Açık Öğretimden Farkı ve Uzaktan Eğitim Nedir?

Bizimle Nasıl İrtibata Geçebilirsiniz

Eğer bir uzaktan eğitim merkezi çalışanı iseniz, sizinle alakalı yeni bölüm ya da program açılmış ve duyurusunu yapmak istiyorsanız, sizin hakkınızda yapılan bir yoruma cevap vermek istiyorsanız, eksik/yanlış bilgi olduğunu düşünüyorsanız ya da reklam vermek istiyorsanız dilediğiniz gün ve saatte uzaktanegitim[at]sayfalarim.org veya altun[at]outlook.com adresine e-posta yollayabilirsiniz. ayrıca Uzaktan Eğitim Rehberi Facebook Grubu‘muzda elimizden geldiğince sorularınızı cevaplamaya çalışıyoruz

 

 

 

 

 

 

 

Yorumlar (4 Yorum)

 1. hülya şimşek diyor ki:

  üniversite sınavına giremedim uzaktan eğitimle okuyabilirmiyim lütfen yardımcı olun :(

 2. zeynep diyor ki:

  çocuk gelişimi bölümünden de uzaktan eğitim proogramıyla yüksek lisans için eğitim almak istiyoruz lütfen değerlendirin…..

 3. Ealtun diyor ki:

  Sitemizde bahsettiğiniz bilgiler açıklamalı olarak bulunmaktadır.

 4. serdar halil özkol diyor ki:

  uzaktan eğitim yüksek lisans programlarının ismi ve hangi üniversite tarafından verildiğini gösteren tablo şeklinde bir sayfanız varmı ? yani açıklamalar kısmına girmeden o bölümün hangi üniversitelerde olduğunu görmek mümkün mü ? örneğin iktisat yük.lis. istanbul ü. ve sakarya ü. gibi toblu bir liste varmı isteyenler için bölüm hakkında yan tarafına da açıklamalar bulunabilir (bence tabii bu benim görüşüm)
  SAYGILAR

Yorum bırakırsanız minnettar kalırız


3 − = iki