10 Yorum

Hacettepe Üniversitesi Uzaktan Eğitim

Hacettepe Üniversitesi Uzaktan Eğitim

Hacettepe Üniversitesi Uzaktan Eğitim Sistemi, Hacettepe Üniversitesi Bilgi İşlem Daire Başkanlığı bünyesinde kurulmuş ve Hacettepe Üniversitesi personeli ve Hacettepe Üniversitesi öğrencilerine eğitim veren bir uzaktan eğitim merkezidir. Hacettepe Üniversitesi Uzaktan Eğitim Merkezi, üniversitenin mühendislik fakültesi tarafından kurulmuştur. İşletilmesi ise yine mühendislik fakültesi ve Hacettepe Üniversitesi Bilgi İşlem Daire Başkanlığı ortaklığı ile yapılmaktadır.
Hacettepe Üniversitesi uzaktan eğitim sisteminde yer alan eğitim paketleri, kurulan hazır sistemin eğitim paketlerinin yanı sıra, üniversite bünyesinde hazırlanan yeni eğitim paketlerinin karışımından oluşmaktadır. Zaman içerisinde de yeni eğitim paketleri eğitim sistemine entegre edilecektir.

Hacettepe Üniversitesi Uzaktan Eğitim Sistemi altyapı olacak BlackBoard uzaktan eğitim sistemini kullanmakta, bu sisteme üye olabilmek, uzaktan eğitim materyallerinden faydalanmak istiyorsanız iki tane seçeneğiniz var. Ya Hacettepe Üniversitesi personeli olmalısınız ya da Hacettepe Üniversitesi öğrencisi. Diğer türlü zaten kampüs dışı öğrencilere eğitim vermediği için sisteme erişme şansınız yok. Ben zaten Hacettepe Üniversitesi personeli ya da öğrencisiyim diyorsanız buradan Hacettepe Üniversitesi BlackBoard uzaktan eğitim sistemine giriş yapabilirsiniz. Eğer üyelik almadıysanız yine buradan uzaktan eğitim için üyelik alabilirsiniz. Üyelik işlemleri sırasında sizden istenen bilgiler arasında Hacettepe Üniversitesi e-posta adresiniz ve Hacettepe Üniversitesi öğrenci numaranız da var.

Bu bilgileri verdikten sonra açıkçası Hacettepe Üniversitesi gibi markalaşmış ve eğitim kalitesini belirli bir seviyenin üzerine çıkarmış olan bir üniversitenin, bu bilgi, deneyim ve tecrübelerini uzaktan eğitim yoluyla okuması gereken öğrenciler ile paylaşmasını beklerdik. 4-5 senelik yeni kurulan üniversiteler bile cesaret edip, kampüs dışı öğrencilere uzaktan eğitim vermeyi başarıyorsa, Hacettepe Üniversitesi bunu sahip olduğu maddi ve siyasi olanaklar ile çok rahat bir şekilde gerçekleştirebilir. Kamuoyuna duyurmasa bile Hacettepe Üniversitesi’nin belki de bu yönde planlamaları da olabilir. Her ne olursa olsun, Türkiye’nin lokomotif eğitim kurumlarından bir tanesi de hiç şüphesiz Hacettepe Üniversitesi

Bir önceki yazımız olan Sağlık Kurumları İşletmeciği Yüksek Lisans başlıklı makalemizde sağlık kurumları işletmeciliği aöf, sağlık kurumları işletmeciliği bölümü ve sağlık kurumları işletmeciliği puanları hakkında bilgiler verilmektedir.

Bunlar da ilginizi çekebilir

Bkz. , ,

Yorumlar (10 Yorum)

 1. melike diyor ki:

  Ben sosyal hizmet aog iki yillik bitirdim.lisans tamamlamaya nasip yapabilirim.ayrıca sosyologun ve sosyal hizmetten tezsiz yukseklisansta yaptm.sosyal hizmetide tamamlamak istiyorum yardimci olursanz sevinirm

 2. hazal diyor ki:

  Sosyal hizmetler lisans tamamlamak için uzaktan eğitim programı var mı

 3. gurkan diyor ki:

  arkadaşlar ben 2 yıllık elektronik teknolojileri bitirdim 4 yıla tamamlamak istiyorum bu uzaktan eğitimden yararlanarak 4 yıla tamamlıyabiliyormuyum?

 4. VATANDAŞ diyor ki:

  GÜRKAN KARDEŞ EVET ETTİRİR UZAKTAN ÖĞRETİM ÖRGÜN ÖGRETİM HİÇ BİTR FARK YOKTUR AÖF BUNA DAHİL

 5. Gürkan diyor ki:

  UE lisans programları Askerliği tecil ettirir mi arkadaşlar?

 6. hüma diyor ki:

  psikoloji-sosyoloji yada tarih istiyorum hacettepe yada ankara üniversitelerinde var mı?

 7. SERDAR HALİL ÖZKOL diyor ki:

  2012-2013 öğretim döneminde uzaktan eğitim verilen yüksek lisans programlarının ve üniversitelerin toplu listesi varmı
  SAYGILAR
  CBÜ MANİSA

 8. inci diyor ki:

  psikoloji varmı

 9. saliha diyor ki:

  iktisadi ve idari bilimler fakültesi işletme bölümü mezunu kamuda çalışan bir memurum. kariyer için uzaktan eğitim yüksek lisans yapmak istiyorum .. hangi bölüm olduğunun kurumumuz açısından bir önemi yok.. devlet üniversitelerinden hangilerinden bu eğitimi en rahat ve kolay bir şekiilde alırım yardımcı olurmusunuz lütfenn??

 10. selen diyor ki:

  hangi bölümler vaar peki

Yorum bırakırsanız minnettar kalırız


6 − altı =