1 Yorum

Gediz Üniversitesi Uzaktan Eğitim

Gediz Üniversitesi Uzaktan Eğitim

Bu içerik Gediz Üniversitesi tarafından sitemize eklenmiştir;

Gediz Üniversitesi Uzaktan Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi 2013 yılı Şubat ayında kurulmuş olup, İşletme Tezsiz Uzaktan Eğitim Yüksek Lisans Programı (EMBA), İş Sağlığı ve Güvenliği Önlisans Programı ve YÖK zorunlu dersleri olan Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi I ve II, Türk Dili I ve II, İngilizce I ve II dersleriyle birlikte , lisans ortak zorunlu dersleri olan Introduction to Economy, Temel Bilgi Teknolojileri, Basic Information Technologies dersleri bünyesinde barındırmaktadır. Ders içerikleri etkileşimli olup html5 uyumludur. Sesli ve görüntülü olan interaktif ders içerikleri akıllı telefonlar ve tabletlerde de sorunsuz olarak çalışmaktadır.

Ortalama toplam her dönem İki Bin Beş Yüz (2500) öğrenci uzaktan eğitim aracılığıyla derslerini takip etmektedir.

Yakın zamanda da Sağlık Kuruluşları Yöneticiliği Uzaktan Eğitim Yüksek Lisans ve İş Güvenliği ve Sağlığı Uzaktan Eğitim Yüksek Lisans programlarımıza öğrenci alımı için YÖK’e müracaat edilmiş 2015 – 2016 öğretim yılında bu programlara öğrenci alımı planlanmaktadır. Buna ek olarak, merkezimiz birçok örgün öğretim derslerine sahip olduğu öğrenim yönetim sistemi ve sanal sınıf ortamı ile destek bir zemin hazırlamaktadır. Donanım ve yazılım olarak tüm alt yapısını kendi bilgi işlem merkezinden barındıran Gediz Uzem, uzaktan eğitim konusunda hizmet almak isteyen tüm üniversitelere ve kurumlara da alt yapı ve üst yapı hizmeti sunmaktadır.

Ayrıca merkezimiz bünyesinde Gediz Uzem Eakademi eğitim platformuyla internet bağlantınız olan her yerde, zaman ve mekân kısıtlamasından bağımsız olarak 400 den fazla online eğitim alabilmenize olanak sunmaktadır. Dünyada her geçen gün, akademik ve kurumsal eğitim programlarının yanı sıra, kişisel gelişim eğitimlerinde de uzaktan eğitim teknolojisinin kullanımı yaygınlaşmaktadır. Genişleyen ürün yelpazesiyle hem bireysel hem de kurumsal kullanıcılara e-öğrenme hizmeti ile birlikte sertifika alma avantajını amaçlayan Gediz Uzem Eakademi, Türkiye’de bu eksikliği gideren bir çözüm olarak ortaya çıkmıştır. Ekademi platformu bireylere ve kurumlara hizmet vermektedir.

Gediz UZEM İnternet Sitesi

Bir önceki yazımız olan OMÜ İle MEB Uzaktan Eğitim Lisans Tamamlama Protokolü İmzaladı başlıklı makalemizde öğretmenlik lisans tamamlama, omü lisans tamamlama ve omü meb lisans tamamlama hakkında bilgiler verilmektedir.

Bunlar da ilginizi çekebilir

Bkz. , ,

Yorumlar (1 Yorum)

  1. nafia diyor ki:

    Ben ege Üniversitesi ege meslek yüksek okulu çocuk gelişimi ve eğitimi 2005 mezunuyum. Gediz Üniversitesi’nde
    Lisans tamamlamak istiyor. Bu konuda beni bilgilendirmenizi bekliyorum. Teşekkürler

Yorum bırakırsanız minnettar kalırız


+ beş = 11