4 Yorum

Gaziantep Üniversitesi Uzaktan Eğitim

Gaziantep Üniversitesi Uzaktan Eğitim

Gaziantep Üniversitesi Uzaktan Eğitim Merkezi’ne üniversitenin örgün öğrencisi olmayıp da dışardan başvuru yapmayı düşünüyorsanız biraz hayal kırıklığına uğrayabilirsiniz. Bunun sebebi ise Gaziantep Üniversitesinin uzaktan eğitimi diğer üniversiteler gibi üniversiteye fiziksel olarak gelme imkânları olmayan öğrencilere vermek yerine, kendi örgün öğrencilerinin bilişim alanındaki eksiklerini kapatmak için koordine etmeleri. Zaten Gaziantep Üniversitesi Uzaktan Eğitim Merkezinin internet sitesinde de şu açıklama hemen gözümüze çarpıyor. “Gaziantep Üniversitesi Enformatik Bölümü Yükseköğretim Kurulu’nun 97.19.1429 sayılı kararı uyarınca Üniversite ve Yüksek Teknoloji Enstitülerinin tüm öğrencilerine temel bilgi teknolojileri konularının öğretilmesi için gerekli örgütlenmeler ile düzenlemeler yapmak ve fiilen dersleri koordine etmek ve/veya gerçekleştirmek üzere Rektörlüğe bağlı olarak 10.02.1998 tarihinde kurulmuştur.Gaziantep Üniversitesi’nde uzaktan eğitim yoluyla örgün öğrencilere verilen dersler ise “Inf 101 Basıc Informatıon Technologıes” ve “Enf 101 Temel Bilgi Teknolojileri” dersi. Görünen o ki aynı dersin hem İngilizce hem de Türkçe dersi veriliyor.

Şunu da belirtmekte fayda var ki Gaziantep Üniversitesi’nin uzaktan eğitim faaliyetlerinin koordine eden birim de, uzaktan eğitim için kurulan Enformatik Bölümü. Zaten uzaktan eğitim için hazırlanan internet sitesine gitmek istediğinizde enformatik bölümünün sitesine yönlendiriliyorsunuz.
Çoğu uzaktan eğitim merkezi gibi, Gaziantep Üniversitesi de eğitim yazılımı olarak açık kaynak bir sistem olan Moodle kullanıyor. Açık kaynak demişken, Enformatik Bölümü’nün internet sitesinde açık açık, Enformatik Bölümü’nün milli işletim sistemimiz olan Pardus İşletim Sistemi’ni desteklediğini belirten bir yazı mevcut. Bu milliyetçi yaklaşımdan ötürü Gaziantep Üniversitesi bir alkışı hak ediyor. Ayrıca Gaziantep Üniversitesi Uzaktan Eğitim Merkezi’nin internet sitesi hem kolay anlaşılır, hem de öğrenciyi doyurucu bilgilerle dolu.

Gaziantep Üniversitesi İletişim Bilgileri

Adres: Gaziantep Üniversitesi Enformatik Bölümü, Şahinbey/Gaziantep, 27310 Türkiye
Telefon: 0 342 317 1951, Dahili: 1951
Fax: 0 342 360 1135
E-posta: enfbolsek@gantep.edu.tr
İnternet Sitesi: http://enformatik.gantep.edu.tr

Bir önceki yazımız olan Sağlık Kurumları İşletmeciği Yüksek Lisans başlıklı makalemizde sağlık kurumları işletmeciliği aöf, sağlık kurumları işletmeciliği bölümü ve sağlık kurumları işletmeciliği puanları hakkında bilgiler verilmektedir.

Bunlar da ilginizi çekebilir

Bkz. , , , , , ,

Yorumlar (4 Yorum)

 1. meltem diyor ki:

  ben önlisans çocuk gelişimi bölümü mezunuyum sizden ricam bize de lisans tamamlama hakkı verilmesi . bu bölümden mezun olan çoğunluğuyla kız çocuklarıdır. bize o şansı tanıyın

 2. çağla diyor ki:

  hemşirelik alanlarında mesela halk sağlığı psikiyatri cerrahi gibi alanlarda uzaktan eğitim ve ya örgün eğitim tezsiz yüksek lisasn eğitimi verecek misiniz? bu güz baş vuru dönemlerinde geçen yıl Erzurum açmıştı

 3. berkant diyor ki:

  Tebrik ederim. Emeğinize Bileğinize Sağlık. Çok başatılı oluşturmuşsunuz siteyi.
  internette bilgiye ulaşmak demek böyle sitelerin var olmasıyla mümkün

Yorum bırakırsanız minnettar kalırız


6 − beş =