9 Yorum

Gazi Üniversitesi Uzaktan Eğitim

Gazi Üniversitesi Uzaktan Eğitim

Gazi Üniversitesi Türkiye’nin köklü üniversitelerinden birisidir. Zaten Ankara denildiği zaman akla gelen ilk 5 şeyden birisi mutlaka Gazi Üniversitesi’dir. Eğitimde marka olmuş olan Gazi Üniversitesi, uzaktan eğitim söz konusu olduğunda da diğer üniversitelerden geri kalmıyor. Hatta bir kaç adım da öne geçiyor bile diyebiliriz.

Gazi Üniversitesi Uzaktan Eğitim Merkezi, vermiş olduğu üniversite eğitiminin (yüksek lisans, ön lisans) yanı sıra sertifika ve kurs programlarıyla ve bunların çeşitlerinin bol olmasıyla diğer uzaktan eğitim merkezileri arasından hakkıyla sıyrılmayı başarıyor. Üstelik her uzaktan eğitim kategorisi için ayrı bir internet sitesi açan Gazi Üniversitesi Uzaktan Eğitim Merkezi, öğrencileri bu internet siteleri üzerinden doyurucu bir şekilde bilgilendirmeyi de ihmal etmemiş.

Gazi Üniversitesi Uzaktan Eğitim Merkezi yeni dönemde uzaktan eğitim sertifika programlarını açmamaktadır. Ayrıca Uzaktan Eğitim Meslek Yüksek Okulu bünyesinde hizmet vermeye devam eden Gazi Üniversitesi İngilizce Dil Okulunun verdiği  yabancı dil kursu, internet erişimi olan herkese açık bir e – İngilizce kursudur.

Gazi Üniversitesi Uzaktan Eğitim Ön Lisans Programları

Gazi Üniversitesi Uzaktan Eğitim Yüksek Lisans Programları

 

Gazi Üniversitesi Uzaktan Eğitim Kurs ve Sertifikalar

 • Grafik Tasarımı
 • Girişimcilik
 • Proje Döngüsü Yönetimi
 • Toplumsal Araştırma Sertifika Programı
 • PHP ile İnternet Programcılığı
 • JAVA ile Nesneye Yöönelik Programlama
 • Arge ve İnovasyon Yönetimi
 • İngilizce Dil Okulu (Yabancı dil kursu)
 • İşletme Sertifikası
 • Lojistik Sertifikası
 • Muhasebe Sertifikası
 • Mühendisler İçin İşletme Yönetimi Sertifikası
 • Pazarlama Yönetimi Sertifikası
 • Perakende Satış ve Mağaza Yönetimi Sertifikası
 • Web Teknolojileri ve Programlama Sertifikası

Gazi Üniversitesi İletişim Bilgileri

Adres:Milas sokak No: 15 Beşevler Ankara (Gazi Üniversitesi merkez yerleşkesi yanı)
Tel: 0312 202 38 38
E-Posta: uebilgi@gazi.edu.tr
İnternet Sitesi: http://www.uemyo.gazi.edu.tr

Bir önceki yazımız olan Uzaktan Eğitimin Açıköğretimden Farkı başlıklı makalemizde açıköğretimle uzaktan eğitimin farkı, uzaktan eğitimin açıköğretimden farkı ve uzaktan eğitimin kullanım alanları hakkında bilgiler verilmektedir.

Bunlar da ilginizi çekebilir

Bkz. , , , , ,

Yorumlar (9 Yorum)

 1. nuray liman diyor ki:

  kardesım ankara gazı unıversıtesınde 2 yıllık uzaktan egıtım bılgı yonetmenlıgını kazandı.acaba kayıt parası yada herhangı bır ucret talep edıyorlarmı.lutfen bılgılendırın

 2. deniz diyor ki:

  1996 1997 elektrik bölümü meslek lisesi mezunuyum bu sene ygs ye girdim elektrik teknisyeni olarak çalışmaktayım teknikerliğimi alabilmek için hangi bölümleri okuyabilirim ve ygs den kaç puan almam gerekiyor yada direk olarak diplomayla başvurabilirmiyim uaktan eğitimle bitirenler varsa benim durumumda olan varsa yardımcı olurlarsa sevinirim hangi bölüm daha kolay cevap yazanlara şimdiden çok teşekkür ederim

 3. secww diyor ki:

  tapu kadastro lisans tamamlamasını yazmamışiniz.

 4. HÜLYA diyor ki:

  MUHASEBE ÖĞRETMENİĞİ Nİ ACIKTAN OKUMAK İSTİYORUM BÖYLE Bİ BÖLÜMÜNÜZ VAR MI YOKSA AÇILMA OLASILIĞI VAR MI BU SENE LÜTFEN BENİ BİLGİLENDRİN ŞİMDİDEN TŞK

 5. ali77 diyor ki:

  ben balıkesir üniversitesi muhasebe ve vergi uygulamaları bölümde okumaktayım gazi üniversitesi uzaktan eğitim işletme bölümüne geçiş yapmak istiyorum bu geçişte dgs ye girmeme gerek var mı?

 6. Altun diyor ki:

  Ali bey puanlar ve giriş şartları bölümden bölüme değişmektedir. ÖSS kılavuzunda detaylı bilgiler mevcuttur. Tercih esnasında tercih kılavuzunuzu inceleyebilirsiniz.

 7. ali kaçmaz diyor ki:

  4 yıllık uzaktan eğitim için kaç puan istiyorlar.

 8. Altun diyor ki:

  Ferhat bey merhabalar: Halihazırda lisans tamamlama alan bölümler (ebelik, hemşirelik, sağlık eğitimi, ptt) sendikalarının baskıları ve organizasyonları ile bu haklarını elde ettiler. Sizlerinde yapabileceği en doğru hareket sendikalaşarak toplu bir hak talebinde bulunmanız. Böyle yaparsanız muhtemelen lisans tamamlama hakkı elde edebilirsiniz.

 9. Ferhat KARAARSLAN diyor ki:

  Ben Erzincan İl Özel idaresinde inşaat teknikeri olarak çalışmaktayım.Bizler bu kurumda valilik oluruyla kontrol müh.görevlerini de yürütüyoruz.Ancak yaptığımız bu işlerden dolayı işdeneyim belgesi alamıyoruz.Sebebi ise mimar-mühensis diplomamız yani lisans mezunu olamamamız gösteriliyor.Sizler den talebimiz bizlere lisans tamamlama hakkının verilmesi.ben 11 yıl karayollarında 4 yıldır il özel idaresinde ve serbest olarak çalıştım.Mesleğimi seviyorum anack bu sorunlar benim gibi olan binlerce insanı üzmekte aynı zaman da yıllardır bu kurumlarda çalışan müh.büyüklerimizin bir çoğu mesleğini unutmuş işlrein bütün ağırlığı üzerimizde fakat çoğu konularda tekniker olduğumuz için ayrım yapılabiliyor.Lütfen bu konuda bizlere yardımcı olun.

Yorum bırakırsanız minnettar kalırız


+ dokuz = 11