102 Yorum

Atatürk Üniversitesi Uzaktan Eğitim

Atatürk Üniversitesi Uzaktan Eğitim

Atatürk Üniversitesi Uzaktan Eğitim Merkezi yani bir diğer adı ile ATAUZEM 2009 yılında Atatürk Üniversitesi rektörlüğüne bağlı olarak kurulmuş bir eğitim merkezidir. Merkez ilk açıldığı yıl eğitim öğretime sadece 1 program ile başlamasına rağmen aradan geçen süre içerisinde Atatürk Üniversitesi bu bahsi geçen uzaktan eğitim programlarının sayısını bir hayli arttırdı. www.uzaktanegitimrehberi.com

Esasında Atatürk Üniversitesi Uzaktan Eğitim Merkezi ismini Hemşirelik Lisans Tamamlama programı ile duyurdu ve bu uzaktan eğitim programından binlerce öğrenciyi mezun etti. Şu anda uzaktan eğitim yüksek lisans derslerinden tutunda uzaktan eğitim önlisans programlarına kadar geniş bir yelpazede eğitim veren ATAUZEM, daha önce sizler için hazırladığımız “En Çok Araştırılan Uzaktan Eğitim Merkezleri” adlı yazımızda da Türkiye çapında 4. sırada yer alıyor.
Kampüs dışı öğrencilerine uzaktan eğitim ile ders veren Atatürk Üniversitesi Uzaktan Eğitim Merkezi kampüs içi uygulamalar çerçevesinde de kendi örgün eğitim öğrencilerine de ortak dersler vermeye başladı.

Kısaca bu bilgileri verdikten sonra Atatürk Üniversitesi Uzaktan Eğitim Merkezi’nin eğitim verdiği programlara bir göz atalım.

Atatürk Üniversitesi Uzaktan Eğitim Merkezi Yüksek Lisans Programları

Bahsi geçen yüksek lisans programlarının tamamı tezsizdir.

 • Güvenlik ve Adli Bilimler
 • İşletme (İngilizce)
 • İşletme (Türkçe)
 • Sağlık Kurumları İşletmeciliği
 • Yöneticiler İçin İşletme (İngilizce)
 • Yöneticiler İçin İşletme (Türkçe)
 • Cerrahi Hastalıkları Hemşireliği
 • Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Hemşireliği
 • Halk Sağlığı Hemşireliği
 • Hemşirelik Esasları
 • Psikiyatri Hemşireliği
 • Türkçe Eğitimi
 • Eğitim Programları ve Öğretim

Atatürk Üniversitesi Uzaktan Eğitim Merkezi Lisans Tamamlama Programları

Atatürk Üniversitesi Uzaktan Eğitim Merkezi Önlisans Programları

Atatürk Üniversitesi Uzaktan Eğitim Merkezi Zorunlu Ortak Dersleri

 • Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi I
 • Hukukun Temel Kavramları
 • Türk Dili I
 • Yabancı Dil I

Erzurum Atatürk Üniversitesi Uzaktan Eğitim Merkezi iletişim Bilgileri

Adres: Atatürk Üniversitesi, Uzaktan Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürlüğü 25240, Erzurum
Telefon: Çağrı Merkezi: 444 9 282, Öğrenci İşleri: 0442 231 56 02
Fax: 0 442 236 04 45
E-mail: atauzem@atauni.edu.tr
İnternet Sitesi: http://atauzem.atauni.edu.tr

Bir önceki yazımız olan Uzaktan Eğitimin Açıköğretimden Farkı başlıklı makalemizde açıköğretimle uzaktan eğitimin farkı, uzaktan eğitimin açıköğretimden farkı ve uzaktan eğitimin kullanım alanları hakkında bilgiler verilmektedir.

Bunlar da ilginizi çekebilir

Bkz. , , , , , , , , , , ,

Yorumlar (102 Yorum)

 1. ÖZCAN diyor ki:

  Mrb, Ben sosyal hizmetler bölümü önlisans mezunuyum. Atatürk üniversitesinde sosyal hizmetler lisans tamamlama ile ilgili uzaktan eğitim olduğunu öğrendim. Aynı bölüm üzerinden lisans tamamlayabilmek için DİKEY GEÇİŞ SINAVINA girmem gerekiyor mu? Şimdiden teşekkürler

 2. nalan diyor ki:

  Merhaba,ben AÖF isletme lisans , ilahiyat on lisans ve buro yönetimi ve sekreterlik on lisans mezunuyum . Psikoloji okumak istiyoum . Yasim ve imkanlarim sebebiyle disardan okumam lazim ne yapabilirim .

 3. semanur diyor ki:

  laborant veteriner sağlık bölümünü bitirdim lisans tamamlamak istiyorumm. artık duyun sesimizi mağduriyetimiz giderilsinnnnnnnn

 4. songül diyor ki:

  cocuk gelimine de aöf yada uzaktan lisans tamamlama verin lütfen cok yorulduk …

 5. esra diyor ki:

  laborant ve veterinerlik için lisans tamamlama hakkı istiyoruz o zaman bu bölüm niye açıldı? ikra oku oku oku

 6. ali diyor ki:

  ikinci unv kapsamında tamamladıgımız evrakları hangı adrese gonderıp sonrasında ulastıgına daır nasıl teyıt alabılırız ? tsk ler

 7. yasin diyor ki:

  selam.ben anadolu üniversitesi açık öğretim fakültesi laborant ve veteriner önlisans programını bu yıl bitirdim.eylül döneminde uzaktan öğretim programıyla lisans tamamlama programına müracaat edeceğim.üniversitenizin böyle bir lisans tamamlama programı olursa haberdar olmak istiyorum.İnşallah bu yıl herhangi bir lisans tamamlama programına kayıt yaptıracağım.böyle bir çalışmanız olursa bilgilendirirseniz iyi olur.kaydımızı yaptırırız.ve de uzaktan öğretimle okuruz.

 8. Aylin diyor ki:

  Merhaba,ben şuanda Erzurum Atatürk Üniversitesinde (uzaktan eğitim) Çocuk Gelişimi Bölümünde 2.sınıfa geçtim eğitimimi 4yıla tamamlamak istiyorum.Fakat kendi okuduğum okulda dikey geçiş sınavı ile 4yıla tamamlama hakkım var mıdır?

 9. leyla diyor ki:

  merhaba ben aöf adalet 2. sınıfa geçtim bu sene Atatürk Üniversitesi Uzaktan Eğitim çocuk gelişimi yazmak istiyorum her ikisini birden okuyabilirmiyim bilen arkadaşlar cevap verirse sevinirim teşekkürler

 10. Üniersiteler kontenjan dolduramazsa bu durumda eğitime başlamama hakkına sahipler. Muhtemelen bu size kayıt veya tercih aşamasında söylenmiştir. Bu durumda yapılabilecek bir şey yok.

 11. mehmet diyor ki:

  merhaba ben işletme uzaktan eğitim tezsiz yüksek lisansa kaydoldum atatürk üniversitesine.ders kaydı yapıcam ancak işletme anabilim dalı ders açmıyor..nasıl yapabilirim.

 12. özlem diyor ki:

  neden 2104yılında uzaktan hemşirelikte bölümleri kaldırdızı yeniden açılacak mı yoksa sadece sağllık kurumları işletmeciliği olarak mı vereceksiniz ..bu konuda ne kadar da çok talep var .bir an önce 2014 yılı öğretim döneminde açılmasın bekliyoruz

 13. meltem diyor ki:

  bende ön lisans çocuk gelişimi bölümü mezunuyum. bize de lisans tamamlama hakkını verilsin lütfen diğer bölümler bu haktan yaralanabiliyor neden biz yaralanamıyoruz. yardımcı olun ön lisans çocuk gelişimi bölümü mezunlarına mağdur durumda olan kız çocuklarıdır çünkü…..

 14. ayşegül diyor ki:

  SLM ben Anadolu üniversitesi sosyal hizmet mezunuyum Atatürk üniversitesinde 4 yıllığa tamamlamak için UZAKTAN EĞİTİM açılsın lütfen şimdiden tşk ederim.

 15. ebeseviç diyor ki:

  Sayın yetkililer lütfen lisans tamamlama bu döneme yetişebilsin yıllardır bekle bekle bıktık artık.Ayrıca biz ebeyiz hemşireyiz kendi alanlarımızda lisans tamamlama hakkı verilsinn lütfen biyoloji yada veterinerlik olmasın.Herkes kendi dalında lisans tamamlasın.

 16. selim diyor ki:

  sağlık bakanlığı ile yapılan protokol ne durumda, atauzem ne tele cevap veriyor nede sitede bi yayın yapıyor…… lütfen bi açıklama yapın..

 17. HATİCE diyor ki:

  NE ZAMAN AÇILACAK SABIRSIZLIKLA BEKLİYORUZ ACABA DGS SONUÇLARIMI BEKLENIYOR ÇALIŞANLAR OLARAK NET BİRBİLGİNİN AÇIKLANMASINI BEKLIYORUZ…….TÜM YETKİLİLERE DUYURULUR…. HER İKİ ÜNİVERSİTENİN WEB SAYFASINDAD BLGİ VERİLMİYOR…. ARTIK BİR BİLGİ VERİLSİN……

 18. sirin Kurt diyor ki:

  Hemşirelik tezsiz yükseklisans, açıktan lisans tamamlayanlar için not ortalamaları yüksek olduğu için avantaj oldu.Bizler ÖSYM sınav sonucu ile kazanıp lisans tamamladık.Dolayısıyla puanlarımız daha düşük. Sonuçta aynı statüde tutulduk. Yüksek lisansa alınırken bize neden bir tolerans sağlanmadı. Çalışma hayatındaki başarı puanı da dikkate alınsa idi.

 19. sirin Kurt diyor ki:

  Hemşirelik tezsiz yükseklisans not ortalamaları çok yüksek

 20. tülay peçe diyor ki:

  şimdi labaratuvar veteriner sağlık mezunları 2013 2104 eğitim öğretim yılında lisans tamamlama başvurusu yapabileceklermi

 21. lavantabahar diyor ki:

  biz sağlıkçılar kendi ünvanımızda lisans tamamlamak istiyoruz biz veteriner değiliz hemşirelik yada ebelik olarak lisans tamamlamak istiyoruz hem bilgilerimiz güncellenecek.hemde ünvanımız la ilgili bir bölüm bitirmiş olacağız labaratuvar veterinerlik okumak zorunda kaldık şimdi veteriner ya da biyolojiye geçiş hakkı var galiba isteyen bunu okuyabilir ancak ebelik hemşirelik gibi kendi ünvanımızda da lisans tamamlama hakkımız olur inşallah

 22. derya diyor ki:

  Radyoloji dalında lisans tamamlama istiyoruz ..

 23. yüksel ertekin diyor ki:

  Hemşirelik lisans tamamlama bir kez daha açılsın lütfen ilgililerden duyarlılık bekliyoruz.

 24. İLK VE ACİL YARDIM - PARAMEDİK diyor ki:

  2013 eğitim öğretim yılı içerisin de Sağlık Bakanlığı ile imzalanan Protokol çerçevesin de Tüm sağlık ön lisans mezunlarına lisans tamamlama hakkı getirildi. Ancak ; İlk ve Acil Yardım bölümü Mezunu İle Paramedik Mezunu Aynı branş, aynı ünvan ve aynı kadroyu içeriyor. Hükümet avrupa birliği kriterliğine uyulması aşamasında bu bölümün ismi 2010 yılında PARAMEDİK İsmini İLK VE ACİL YARDIM Olarak değiştir di… Peki Geçiş klavuzların da Paramedik ler ile İlk ve Acil yardım ı bölümü mezunları FARKLI BÖLÜMLERE GEÇİŞ YAPILIYOR ! Bunun sebebi Yanlışlık olarak düşünüyorum ‘! ilgililere duyurulur… Hak yenilmesin !

 25. mehmet diyor ki:

  hemşirelik önlisans 2 yılı 4 yıla tamamlamamız için bir çalışmanız varmı. inşallah bir kez daha böyle bir hak bizlere tanırsınız. teşekkürler.

 26. eda diyor ki:

  mrblar ben sağlık meslek lisesi hemşirelik mezunuyum helitama kayıt yaptırma şansım varmı acaba

 27. CEYDA diyor ki:

  BİNLERCE HEMŞİRE LABORANT VE VETERİNER SAĞLIK TEKNİKERLİĞİNİ BİTİRDİ AYRICA BU BÖLÜM HASTANELERDE VE TIP FAKÜLTELERİNDE STAJ GÖRDÜ HEMŞİRELİK LİSANS TAMALAMAK İSTİYORUZ YÜZBİNLERCE MADUR VAR LÜTFEN ARTIK GÖRÜN ALLAH RIZASI İÇİN.

 28. ayşegül diyor ki:

  Sağlık Meslek Lisesi mezunuyum(1997).Üst öğrenim olarak laboratuvar ve veteriner sağlık okuduk. Lisans tamamlamak istiyoruz ama kendi bölümümüzde, çünkü bizler hemşireyiz 16 yıldır hemşirelik yapıyoruz hemşirelikte lisans tamamlama istiyoruz teşekkürler.

 29. ALDEMİR diyor ki:

  MERHABALAR.BEN ANADOLU SAĞLIK MESLEK LİSESİ MEZUNUYUM VE 2 YILLIK DİYALİZ TEKNİKERLİĞİ OKUDUM.HEM ÇALIŞIP OKUDUĞUM İÇİN DGS İLE HEMŞİRELİĞE GEÇMEDİM FAKAT LİSANS TAMAMLAMAK İSTİYORUM. LÜTFEN YETKİLİLER KONU HAKKINDA BİR ÇÖZÜM GETİRSİNLER.

 30. aylin diyor ki:

  alaylrı bir MR teknisyeni olarak diploma olayını nasıl çözerim bana bilgi verebilirseniz sevinirim

 31. labvet diyor ki:

  laborant veteriner sağlık lisansssssssss tamamlamak istiyoruz artık duyun sesimizi

 32. Suat diyor ki:

  Radyoloji teknikerliği için lisans tamamlama istiyoruz…

 33. afif bulgan diyor ki:

  radyoloji bölümüne de lisans tamamlama hakkı tanınsın istiyoruz…

 34. radyolojii diyor ki:

  arkadaslar radyoloji lisans tamamlama hakkında bi yazı cıktı, adı verilen üni leri aradım ama henüz irtibata gecemedim bunun bi dogrulugu var mı yardımcı olursanız sevinirim

 35. lavantabahar diyor ki:

  kendi alanından farklı açıköğretim programı okumak zorunda bırakılmış(s.k.i yada l.v.s önlisans)sağlık meslek lisesi mezunu ebe,hemşire.röntgen.labaratuvar…… gibi tüm bölümlerin kendi bölümüyle ilgili örneğin s.k.i okumak zorunda kalmış ebenin lisans tamamlama hakkının ebelik olarak tanınması gerektiğini düşünüyoruz.herkes kendi ünvanıyla ilgili lisans tamamlama hakkına sahip olur inşallah.s.m.l mezunu bir hemşirenin laborant ve veteriner sağlık okumasındaki mantıksızlık lisans tamamlamada hemşirelik lisans tamamlama olarak verilerek giderilir inşallah.

 36. hazan diyor ki:

  ALLAH rızası laborant ve veterınerlık bolumu ıcın lısans tamamlama cıkarın..tarım ve koy ış. baskanımıza seslenıyorum b konuyla ılgılı calısmalar yapılmadı cok kısı magdur durumdayız …lısans tamamlamaak ıstıyoruz..ne olur bunu bızlere ck gormeyınız…aof ye lısans tamamlama cıkarttın ve ya uzaktan egıtım ıle…orgunde okuyamıyoruz maddı dururumuz elverıslı degıl tekrar ıkıncı unıversıte okuyamam…maddı dururumuz elverıslı degıl…4 yıllık tamamlama ıstıyoruz ALLAH ICIN bu konuya el atın..tarım bakanı ve …sayın basbakanımız…..

 37. TUĞBA diyor ki:

  Sağlık Meslek Lisesi hemşirelik mezunuyum ve üzerine laboratuvar ve veteriner sağlık önlisans okudum …. VE YETKİLİLERE SESLENİYORUM….Bİzlerede uzaktan Lisans tamamlama şansı verin.Çünkü Örgün öğretimde okuyacak ne zamanımız var nede imkanımız :(

 38. handan diyor ki:

  radyoloji teknikerlerine lisans tamamlama haklarının verilmesini istiyorum.

 39. şahincell diyor ki:

  helitam açılacak mı 2013 – 2014 yılında

 40. gökçe diyor ki:

  laborant ve veteriner sağlık teknikerleri ,hemşirelik lisans tamamlamak istiyor.hemşirelik olarak verilirse sevindirici olcaktır ,bölüm sadece hemşirelere üst sayılıyor birçok sağlıkçı ve mezunlar bu bölümü bitirdiği için madur konumuna düşmüştür,hemşirelik lisans tamalama istiyoruz saygılarımla.

 41. hatice narin diyor ki:

  uzaktan eğitim dersleri türk dili1 nasıl internet üzerinden alınır arkadaş lütfen bildirir misiniz

 42. sadık diyor ki:

  EN KISA ZAMANDA SONUÇ BULMAYI ÜMİT EDİYORUM.

 43. sadık diyor ki:

  RADYOLOJİ’ye LİSANS TAMAMLAMA İSTİYORUZ. LÜTFEN İLGİLENİLSİN!!!

 44. HATİCE TURANCI diyor ki:

  radyoloji teknikerleri olarak lisans tamamlama istiyoruz.iyi çalışmalar..

 45. emrullah diyor ki:

  her ılde sınava gırebılıyormuyuz??? Bılgı verırsenız sevınırım

 46. mahmut çiçek diyor ki:

  Tıbbi Laboratuvar bölümü mezunları içinde lisans tamamlama varmı? Bilgi veren arkadaşlara şimdiden teşekkürler.

 47. ömerhan diyor ki:

  iyi günler ben k.maraşta yaşıyorum erzurum atatürk üniv . açık öğretim fakültesi adelet meslek yüksek okulu adalet bölümünü tercih ettim kaydımı fln yaptırdım fakat dersler hakkında hç bir bilqim yok yani derslere nereden ulaşcaz yada burada kampüste anadolu üniv. öğrencilerine ders veriyolarmıs bende qirebilecekmiym o derslere ve qirme şansım varsa ne yapmalıyım ve dersler ne zaman başlicak .. bu konularda bilqili olanlar bana yardımcı olursanız sevinirm .. şimdiden teşekkür ederim ..

 48. BURCU diyor ki:

  ARKADAŞLAR BEN LİSE HEMŞİRELİK MEZUNUYUM DAHA SONRADA ÖRGÜN OLARAK TIBBİ LABARATUVAR OKUDUM ACABA BEN ŞİMDİ TEKNİKER OLARAK BAŞVURABİLİYORMUYUM HELİTAMA

 49. serdar diyor ki:

  RADYOLOJİ LİSANS TAMAMLAMA İSTİYORUZZ…

 50. hatice bozdağ diyor ki:

  ben de kimya bölümü mezunuyum.öncelei sağlık bakanlığına bağlıydık ve laborantlık yapabiliyorduk.2001 yılında laborantlık yapmamızı engelledi sağlık bakanlığı.şuanda labotant ve veteriner sağlık bölümü son sınıf ögrencisiyim.lisans tamamlama olarak bize tanınan hak sadece veterinerlik bölümü ve o da örgün öğretim aynı zamanda da çok masraflı bir bölüm.YÖK sağlık bakanlığına bağlı olduğumuzu söylüyor fakat HELİTAM’a başvuramıyoruz.Burada da bir çelişki var.Bu durumun bir an önce açıklığa kavuşturulmasını ve bizlere de HELİTAM’a başvuru hakkı tanınmasını istiyorum.

 51. aynur25 diyor ki:

  arkadaşlar önlisans ilahiyat mezunuyum ilahiyat ilitama nasıl kayıt yapacam haber verirseniz cok sevinirim

 52. melis diyor ki:

  radyoloji teknikerleri olarak lisans tamamlama istiyoruz.iyi günler

 53. müberra diyor ki:

  tıbbı lab bölümüne hemşirelik lisans tamamlama var mı acaba yardımcı olursanıs sevınırım….

 54. cimen diyor ki:

  ya ben kayıt olamıyorum kafayı yiyeceğim nasıl kayıt olurum

 55. hanife diyor ki:

  mrhba arkadaşlar ben bu sene Atatürk Üniversitesi açık öğretım adalet bölümüne yerleştım.Şu an Adana da oturuyorum kayıt için orayamı gelmek gerekiyor

 56. ayşe diyor ki:

  sağlık meslek lisesinden mezun olmuş, üst öğrenim olarak kabul edildiği için laboratuvar ve veteriner sağlık önlisans programını okumak zorunda bırakılmış sağlık çalışanlarına lisans tamamlama hakkı tanınacak mı?

 57. umut akın diyor ki:

  mrb. uzaktan eğitim için koşullar varmıdır varsa bunlar neler yardımcı olabilirseniz sevinirim…teşekkürler

 58. zhdhmşr diyor ki:

  sonuçlar nezaman açıklanır.

 59. AHMET K. diyor ki:

  2012-2013 yılı eğitim döneminde hemşirelik lisans tamamlama uygulanırsa çok seviniriz

 60. HANİFE diyor ki:

  bu senede labaratuar ve veterinerlik bölümüne lisans tamamlama hakkı yokmu ? LÜTFEN BU KONUYLADA İLGİLENİLSİN ÇOK FAZLA TALEP VAR

 61. türkan kır diyor ki:

  ne zaman başvuru tarihi

 62. nur diyor ki:

  hemşirelik lisans mezunuyum.. uzaktan eğitim yüksek lisans yapmak istiyorum.. fakat başvuru merkezine ulaşıpta bir türlü ön kayıt yaptıramıyorum.. yardımcı olursanız sevinirim..

 63. cenker diyor ki:

  2012-2013 yılı eğitim döneminde hemşirelik lisans tamamlama uygulanırsa çok seviniriz

 64. esma diyor ki:

  paramediklere lisans tamamlama verilmesini dört gözle bekliyoruz şu anda lisans tamamlayabilecegimiz hiç bir bölüm yok.

 65. hakan diyor ki:

  slm.ben sağlık memuruyum , labaratuvar ve veteriner sağlık bölümünü bitirdim lisans tamamlama açmanızı bekliyoruz.umarım açılır..

 66. zübeyde diyor ki:

  Ben lise mezunu hemşireyim.İnşallah 2012-2013 eğitim-öğretim yılında laboratuvar ve veteriner mezunlarına da sağlık alanında lisans tamamlama hakkı verirler umutla bekliyoruz…

 67. zübeyde diyor ki:

  İnşallah 2012-2013 eğitim-öğretim yılında laboratuvar ve veteriner mezunlarına da sağlık alanında lisans tamamlama hakkı verirler umutla bekliyoruz…

 68. omer diyor ki:

  arkadaşlar mrb ben 2 yıllık ilahiyat yazmak istiyorum ama sınavlar nasıl olucak izmirden girebilirmiyim sınavlara

 69. feray dereli diyor ki:

  labaront vetrinerlik mezunuyum ebeyim lisans tamamlkma bizede bgelkicekmi lütfen çıksın artıkkkklk

 70. mustafa diyor ki:

  sakarya üni. esra hanım malasef öyle bir çalışma mevcut degill

 71. hatice diyor ki:

  laborant ve veteriner sağlık bölümü mezunları içinde lisans tamamlama istiyoruzzzz

 72. alperen metehan diyor ki:

  ben hemşireyim bize açık öğretimden üst öğrenim olarak veteriner ve laborantlık okuttular şimdide hiç bir şekilde lisans tamamlama hakkı yok bu bölümün lütfen bizi biri duysun artıkllisans tamamlama istiyoruz

 73. güldan diyor ki:

  2012-2013 hemşirelik lisans tamamlama olacak mı?

 74. ha_kan diyor ki:

  Arkadaşlar ben güvenlik bilimleri lisans tamamlama proğramı öğrencisiyim öncelikle uzaktan eğitimi aof ile karşılaştırmayın uzaktan yakından alakası yok aöf işletme bitiren biri olarak söylemek isterim ki işletmenin ne olduğunu bilmediğim halde mezun oldum fakat güvenlik bilimleri kendi alanımız olduğu halde o kadar zorlandım ki tahmin edemezsiniz tamam 3,92 ortalamam var ;) ama inanın bu kadar zor olduğunu yanu bu kadar zorlanacağımı tahmin etmemiştim evet vize bilgisayar ortamında takdir edersiniz ki bu öğretmenin sınav esnasında sınavdan çıkması gibi birşey ama notunuzu etkisi %20 final sınavı bu durum hesaba katılarak çok zor sorulardan sınava tabi tutuluyorsunuz yani demem o ki yatarak geçmeyi düşünen varse lütfen bu bölümün yakınından geçmesin en azından politam cılar.

 75. gülver diyor ki:

  20012.20013 yılıda yeni kayıtlar yapılacakmı olursa çok sevınirim

 76. BETÜL diyor ki:

  2012 yılı atauzem lisans tamamlama proğramı açılacakmı açılırsa çok sevineceğim çünkü 2 yıldır bu olayı kaçırdım.

 77. osman diyor ki:

  slm arkadaslar 2 yıllık çocuk gelişimi mezunuyum aöf den hala iktist işletme olarak tamamlayabiliyormuyuz üstünü

 78. veci diyor ki:

  hemşirelik lisans tamamlama 2012 tekara başalayacakmı?_

 79. serap sorgun diyor ki:

  merhabalar tüm labaratuvar ve veterinerlik önlisans mezunları gibi ben de kendimi mağdur hissediyorum .Lütfen lisans tamamlama hakkı benimle aynı durumdaki arkadaşlarımıza verilsin.Herkes eşit şartlarda çalışmalı

 80. hatice diyor ki:

  slm.ben hemşireyim halkla ilişkiler , labaratuvar ve veterinerlik önlisans proğramı okudum.hemşirelik lisans okumak istiyorum ama geçiş yapamıyorum galiba.labaratuvar ve veterinerlik bölümünü bitiren hemşireler,hemşirelik önlisans bölümü gibi özlük haklarından yararlanıyorlar.bende bu durumdayım.benim durumumda olan çok sağlık çalışanı var. bizlerede lisans açmanızı bekliyoruz.aynı işi yaptığımız halde lisans özlük haklarından yararlanamıyoruz.hemşirelik bölümüne kaydımızın kabul edilmesini istiyoruz.cevabınızı şimdiden ümitle bekliyom.teşekkürler.

 81. serap diyor ki:

  mrb.ben sağlık meslek lisesi mezunuyum vet lab .böl.açık öğrt.bitirdim daha sonrada tıbbi labaratuvar teknikleri ikinci öğretimden örgün olarak bitirdim mezun olduğum bu iki bölümünde lisans tamamlama gibi bir durumu varmı lütfen bilgi verirmisiniz

 82. esin demir diyor ki:

  ben lise mezunu hemşire iken önlisans laboratuvar teknikleri bölimini örgün okudum. bizede lisans tamamlatma hakkının verilmesini istiyoruz. iyi çalışmalar

 83. melisss diyor ki:

  radyoloji teknikerlerinede lisans istiyoruz

 84. Nesrin Gülfidan diyor ki:

  2012-2013 eğitim yılı için hemşirelik lisans tamamlama programına öğrenci alımı yaparsanız , kayıt yaptırmada geciken yada son kez bir şans yakalamaya çalışanlar için umut olursunuz.Şimdiden teşekkürler….

 85. yusuf diyor ki:

  elektrik elektronik bölümü okulu acaba acılacakmı slmlar.

 86. ZEYNEP ÖZER diyor ki:

  SON BİR KEZ DAHA HEMŞİRELİK TAMAMLAMA POGRAMI AÇARMISINIZ.

 87. mesut diyor ki:

  arsa okulu yok asker tamam he :))

 88. mesut diyor ki:

  erzurum oktamam okulu

 89. meltem zenger lütfen bana öğrenci belgesi gönderirmisiniz iki defa fax çektim gemedi adım meltem zenger tc no 10688529762 belgemi gönderirseniz iyi olur madur durumdayım fax numaram 537 75 15 adresim medistate hastanesi cumhuriyetcad no.24pk 34905 diyor ki:

  atauzem öğrenci belgemi göndermiyor ulaşamıyorum madur durumdayım

 90. AYŞE KUŞKONMAZ diyor ki:

  2012 yılında ikinci öğretim güz hemşirelik lisans tamamlama olsun lütfen bir defa daha yeni kayıt alsınlar ve ocak 2012 yılında kayıt varmı

 91. esra diyor ki:

  mrb ben sakarya üni çocuk gelişimi mezunuyum fakat lisans tamamlama yapmak istiyorum uzaktan eğitimde okul öncesi bölümü olan üniversite varmı bilgilendirirseniz sevnrm

 92. süleyman diyor ki:

  ben pmyo mezunuyum lisans tamamlama proğramına göre güvenlik bilimlerini bitirdiğim taktirde sadece 4 yıllık lisans mezunu mu olacağım yoksa 4 yıl polis akademisi okuyanlarla aynı statüde olup komiser mi olacağım geri dönerseniz sevinirim

 93. zübeyde diyor ki:

  ben bir kurumda hemşireyim.diğer arkadaşlar gibi ben de önlisans veteriner ve laborant mezunuyum.bizim bu grup ile ilgili lisans tamamlama olacak mı?bilgilendirirseniz sevinirim teşekkürler.

 94. Ümran diyor ki:

  arkadaşlar uzaktan eğitimde sınavlar tıpkı örgün öğretim sınavları gibi. nasıl kopya çekilir ya. Sınava kayıtlı olduğunuz üniveritede girmek, ve 2 hafta yüzyüze derslere katılmak zorunlu. Hiçte kolay değil. Aksine yüzyüze eğitimden daha zor ve zahmetli.

 95. nermin diyor ki:

  iyi günler tıbbi dökümantasyon ve sağlık kurumunu uzaktan eğitim için kaç puanla alıyorlar bana bilgi verirseniz çok sevinirim…

 96. SENA diyor ki:

  mrb ankara üni tıbbi dökümantasyon bölümünü uzaktan okudum uzaktan eğitim denince herkes kopyayla geçiyorlar ciddiyetsiz bir ortam desede biz çok çalıştık çok zorlandık kendi azmimizle geçtik hocalarımız çok yardımcı oldu ama kesinlikle öğrenmeden kimseyi geçirmedi şimdi özel bir hastanede çalışıyorum kadın doğum bölümündeyim ve hemşirelik okumak istiyorum tabiki örgün eğitime girme durumum çok zor yine uzaktan eğitim olarak tamamlama şansım var mıdır okula ulaşmaya çalıştım ama tatil olmasından dolayı açan olmadı bilgi verirseniz sevinirim ii günler.

 97. fulya YEGİN diyor ki:

  üniversitesnizin hemşirelik alanında uzaktan eğitimle yüksek lisans çalışmaları var mı? bu konuda bizleri bilgilendirirseniz memnun oluruz.

 98. TUĞBA diyor ki:

  SELAM.BEN SAĞLIK MESLEK LİSESİ HEMŞİRELİK MEZUNUYUM.ÜZERİNE ÖNLİSAN OPTİSYENLİK VE ÖNLİSANS AÇIK ÖĞRETİM LABORATUVAR VE VETERİNER SAĞLIK OKUDUM.FAKAT BU ÜÇ BÖLÜMDEN MEZUN OLMAMA RAĞMEN UZAKTEN EĞİTİM LİSANS TAMAMLAMA PROGRAMLARININ HİÇBİRİNE KAYIT YAPTIRAMIYORUM.BU KONUDA BİR GİRİŞİMDE BULUNSAK VE YAHUT BENMİ YANLIŞ BİLİYORUM?VARMI LİSANS PROGRAMLARIKAYIT YAPTIRABİLECEĞİM???

 99. hülya diyor ki:

  ii günler bana yardımcı olursanız memnun olurum.. ben hemşirelik bakım hizmetleri bölümü çocuk gelişimi programı myo mezunuyum. uzaktan eğitim ile lisans tamamlama yapmak istiyorum . hemşirelik bölümü lisans tamamlamaya başvurma hakkım var mı..

 100. demet diyor ki:

  helal olsun bu sisteme insanlar bir araya gelip kopya çekerek 100 puan alıyorlar bu nasıl sistem ben emek ederek okuyan bu kadar kişinin hakkının yendiğini düşünüyorum uzaktan eğitim de olsa sınavlar çok ciddiyetsiz aslında bu sistem güzel ama uygulama hatalı tamam bir kolaylık uzaktan sınava girmek ama bari sınav esnasında herkes msn sini açsın ve o şekilde girsin okuyan bu kadar gençlere haksızlık yazık yani

 101. Altun diyor ki:

  Güldane hanım merhabalar;

  Sorduğunuz soru sizin adınıza “Erzurum Atatürk Üniversitesine” yönlendirilmiştir.
  Ayrıca belirttiğiniz konu ile ilgili bilgi elimize ulaştığında sitemizden yayınlayacağımızı da belirtelim

 102. güldane çatar diyor ki:

  slm iyi çalışmalar. lisans tamamlamada olduğu gibi, yüksek lisansta da hemşirelik anabilim dalları ve yan dalları üzerine tezli ya da tezsiz yüksek lisans çalışmalarınız olacak mı? bu konu ile ilgili beklentisi olan bir çok sağlık çalışanı mevcut durumda. konu ile ilgili geri dönüş yapmanız mümkünmü. dönerseniz sevinirim. ve ayrıca lisans tamamlama imkanı tanıdığınız ve bu konuda destek olduğunuz için tüm personele ayrı ayrı tşk ederim. iyi günler

Yorum bırakırsanız minnettar kalırız


− üç = 4