14 Yorum

Engelliler Öğretmenliği Yüksek Lisans

Engelliler Öğretmenliği Yüksek Lisans

Zihinsel engelli ve otistik çocukların eğitimleri için son yıllarda büyük bir atılım gerçekleştirilerek, birçok okul ve eğitim merkezi açılmıştır. Bu proje gerek devlet tarafından, gerekse gönüllü olarak projeye destek veren halkımız sayesinde kısa zamanda meyvelerini vermeye başlamış ve merkezler faaliyete geçirilmiştir. Bu durum yanında maalesef bazı sıkıntıları da getirmektedir. Bu alanda yetişmiş nitelikli personelin yetersiz kalması, birçok okul ve eğitim merkezinin halen işleve geçememesine neden olmuştur. Açılmış olan eğitim merkezlerinin işleve geçebilmesi için Anadolu Üniversitesi düğmeye basarak, Gelişimsel Yetersilikleri Olan Çocukların Öğretmenliği alanında yüksek lisans programı açmıştır.

Öğretim uzaktan eğitim modeli ile verilmekte olup, bütün lisans mezunlarının bu programdan yararlanabilmeleri mümkündür.

Uzaktan Eğitim Gelişimsel Yetersizlikleri Olan Çocukların Öğretmenliği Yüksek Lisans

Bir önceki yazımız olan Finansal Ekonometri Yüksek Lisans başlıklı makalemizde finansal ekonometri ve finansal ekonometri nedir hakkında bilgiler verilmektedir.

Bunlar da ilginizi çekebilir

Bkz. , ,

Yorumlar (14 Yorum)

 1. Zeynep diyor ki:

  Katılım şartları ve başvuru tarihleri hakkında bilgi alabilir miyim ? Ales, dil neler gerekli acaba ? cevabınızı bekliyorum..

 2. meliha diyor ki:

  Engelliler ogretmenligi ile ilgili yüksek lisans başvurusu ne zamn ve sartlari neler bilgi alabilirmiyiz

 3. Mustafa diyor ki:

  Gelişimsel Yetersizlikleri Olan Çocukların Öğretmenliği alanında yüksek lisans programı belli olmadı mı?Ne zaman başvuru yapabileceğiz? Bu konuda bir çalışma var mı….

 4. Ahmet DALGIÇ diyor ki:

  Zamanı ve şartları hakkında bilgilerinizi bekliyoruz.Teşekürler.

 5. esra diyor ki:

  günlerdir bu konuyla ilgili bir muhattap bulamadım.yeni düzenlenen öğretmen atamaları ve ders okutma esaslarına göre öğretmenlik mezunu olan bir kişi özel eğitmden yüksek lisans yaparsa,ihtiyaca binaen özel eğitim öğretmeni olabiliyor.lakin şartları neler?hangi üniversitelerde var?harç ücretleri ne kadr? ales gerekli mi? bu seneye yetişir mi? bilen yok.ilimdeki üni.ye telefon açtım adamların böyle bi düzenlemeden haberi bile yok.
  bu konuda bilgisi olan arkadaşlardan ve sayfa admininden yardım bekliyorum teşekkürler.

 6. Elif hanım ilgili bölümün yüksek lisansı alım yapmaya başladığı zaman sitemizden duyuracağız. Teşekkürler.

 7. Elif sal diyor ki:

  Marmara Ünv.teknik eğt.fakültesi 2003 mezunuyum.Bu çocukların eğitimine gönül verdim ve bu alanda yüksek lisans yapmayı çok istiyorum.başvuru şartları ve zamanı ile ilgili bilgilendirirseniz çok sevinirim.Saygılarımla

 8. neşe diyor ki:

  merhaba ben sosyoloji mezunuyum okulumu 1.olarak bitirdim ve bu alanda yüksek lisans yapmak isterim.başvuru şartları hakkında bilgilendirilirsem sevinirm

 9. biogamze diyor ki:

  bu alan da yüksek lisans yapmak istiyorum bilgi göndermenizi rica ederim biyoloji lisans mezunuyum

 10. süleyman diyor ki:

  Katılım şartları ve tarihleri neler?

 11. ayşe diyor ki:

  Sınıf Öğretmenliği lisans mezunuyum, engelliler öğretmenliğinde yüksek lisans yapmak istiyorum.Başvuru tarihleri ne zaman ve şartlar hakkında bilgi verir misiniz? Teşekkürler…

 12. Sefa kaya diyor ki:

  Şartları göremedim.

  Gazi Ün. Matbaa Öğretmenliğinden mezunum.
  Sosyal Yar. İnc. Görevlisiyim.
  Görevime yakın branşlarda,
  tezsiz uzaktan yüksek lisans yapmak istiyorum.

 13. Mehmet Tunçeri diyor ki:

  1970 yılı mezunu sınıf öğretmeniyim. Son olarak 1979 yılında 4 yıllık ( DTGSYO ) yeni adıyla – Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi ( ENDÜSTRİYEL SERAMİK ve Heykel Sanatları) bölümünü bitirdim. MEB.nın Zihinsel Engelliler ile ilgili açmış olduğu ” Hizmetiçi ” eğitimlere katılarak almış olduğum bu alandaki Çeşitli Belgelerle “Zihinsel Engelliler Sınıf Öğretmeni”olarak 14 yıldan beri kesintisiz olarak çalışmaktayım.Branş olarak göreve atanmam “ZİH.ENG.SINIF ÖĞRETMENİ” olarak yapılmıştır.Bu alanda Yüksek Lisans yapmak istiyorum.
  Yapabilir miyim ?
  Yapabilirsem nerede ve şartları nelerdir.Acil bilgi ve yardım rcasıyla…. Teşekkürler…

 14. mediha yıldız albayrak diyor ki:

  bu programa katılım şartları ve tarihleri hakkında bilgi alabilir miyiz?

Yorum bırakırsanız minnettar kalırız


dokuz × 2 =