Yorum Yok

Elektronik Haberleşme Teknolojisi Önlisans

Elektronik Haberleşme Teknolojisi Önlisans

İletişim alanında teknik bazlı bir bölüm olma özelliği gösteren elektronik haberleşme teknolojisi ön lisans programı, son yılların çağdaş eğitim şekli olan, uzaktan eğitim modeli ile okunabilmektedir.
Elektronik haberleşme teknolojisi, dijital haberleşme sistemlerini; telefon, radyo, televizyon ve uydu haberleşmeleri şeklinde bütünleştiren, bu cihazların çalışma şeklini öğreten ve sektörün geliştirilebilmesi adına teknik bilgiler veren bir ön lisans programıdır. İletişim sektöründe faaliyet gösteren birçok firmanın varlığı ve bu firmalara her geçen gün bir yenisinin eklenmesi, mevcut pazarda gerekli olan nitelikli eleman ihtiyacını da artırmaktadır. Dolayısıyla bu programı uzaktan eğitim modeli çerçevesinde okumuş olan ve kendisini geliştirmiş olan kimseler iş bulma sıkıntısını çekmeyeceklerdir.

Uzaktan Eğitim Elektronik Haberleşme Teknolojisi Ön Lisans Programı Veren Üniversiteler

 

Bir önceki yazımız olan Elektronik Teknolojisi Bölümü Önlisans başlıklı makalemizde elektronik bölümü, elektronik haberleşme teknolojisi bölümü ve elektronik teknolojisi iş alanları hakkında bilgiler verilmektedir.

Bunlar da ilginizi çekebilir

Bkz. , ,
Yorum bırakırsanız minnettar kalırız


6 − üç =