12 Yorum

Dokuz Eylül Üniversitesi Uzaktan Eğitim

Dokuz Eylül Üniversitesi Uzaktan Eğitim

Ege’nin incisi İzmir’in köklü ve hatırı sayılır üniversitelerinden olan Dokuz Eylül Üniversitesi uzaktan eğitim veren bir diğer devlet üniversitemiz. Dokuz Eylül Üniversitesi uzaktan eğitim merkezinde çalışan personelin büyük bir kısmın uzman kadrosuyla istihdam edilmiş. Çoğu uzaktan eğitim veren üniversitenin part time üniversite öğrencisi çalıştırdığını göz önüne alırsak bunu bir avantaj olarak sayabiliriz.

Dokuz Eylül Üniversitesi Uzaktan Eğitim Merkezi’nin bir diğer beğendiğimiz tarafı da hem öğrenci, hem eğitimen için hazırlanmış detaylı kullanım kılavuzlarının hazırlanmış olması.
Dokuz Eylül Üniversitesi uzaktan eğitim merkezi kuruluş amacını “Mevcut eğitim faaliyetini yer, zaman ve diğer fiziksel kısıtları ortadan kaldırarak, mümkün olan en geniş kitlenin kullanımına hazırlamak” şeklinde belirtmiş. Bu bağlamda da ilk etapta sadece bir uzaktan eğitim programı açan merkez, bu programlara bir tezsiz yüksek lisans programı daha ekledi. Şu anda bir lisans tamamlama bir de tezsiz yüksek lisans olmak üzere iki tane uzaktan eğitim programı veren merkezin bu programların sayısını arttıracağı bize gelen bilgiler arasında.

Dokuz Eylül Üniversitesi Uzaktan Eğitim Merkezi kendi internet sitesinden daha önce sosyal ağlara entegre olmuş bir birim görünümü verirken şu anda bu konuda hiçbir bağlantı merkezin internet sitesinde yer almıyor. Ayrıca hazır bir ücretsiz tema kullanan uzaktan eğitim merkezi bu konuda gerçekten gözümüzde kötü bir imaj yarattı. Kurumun eski internet sitesi biraz daha iyiydi.

Dokuz Eylül Üniversitesi Uzaktan Eğitim Yüksek Lisans Programları

 • İş Sağlığı Hemşireliği Tezsiz Yüksek Lisans Programı

Dokuz Eylül Üniversitesi Uzaktan Eğitim Lisans Tamamlama Programları

 • İlahiyat Lisans Tamamlama Programı

Dokuz Eylül Üniversitesi İletişim Bilgileri

Adres: Dokuz Eylül Üniversitesi Dokuzçeşmeler Kampüsü, 35160, Buca/İzmir
Telefon: 0 (232) 301 05 11, Dahili: 10465
Faks: (232) 420 7 780
E-posta: deuzem@deu.edu.tr
İnternet Sitesi: http://deuzem.deu.edu.tr
Facebook: http://www.facebook.com/deuzem
Twitter: http://www.twitter.com/deuzem

Bir önceki yazımız olan Sağlık Kurumları İşletmeciği Yüksek Lisans başlıklı makalemizde sağlık kurumları işletmeciliği aöf, sağlık kurumları işletmeciliği bölümü ve sağlık kurumları işletmeciliği puanları hakkında bilgiler verilmektedir.

Bunlar da ilginizi çekebilir

Bkz. , ,

Yorumlar (12 Yorum)

 1. serdarKultaş diyor ki:

  uzaktan eğitimle felsefe okumak istiyorum.üniversite sınavına girmedim..ne yapabilirm

 2. serdarKultaş diyor ki:

  merhaba..Felsefe okumak istiyorum..ünverste sınavına girmedim..uzaktan eğitimle felsefe okumam mümkün mü

 3. rahim diyor ki:

  uzaktan sadece sinavlarina katilarak formasyon sertifikasi alinabilinir mi?Eger cavabiniz evet ise hangi üniversiteler bu sertifika egitimini veriyor?Bilgilendirirseniz sevinirim.

 4. DEUZEM diyor ki:

  Merhabalar, Web sitemiz 2013-2014 dönemi öncesinde yenilenmiştir. Yeni programlarımız hakkında ayrıntılı bilgiyi deuzem.deu.edu.tr web sitemizi ziyaret ederek öğrenebilirsiniz.
  Telefon numaralarımızdaki değişiklikleri de yenilerseniz seviniriz.

  Çağrı Merkezi : (232) 301 0 777
  Mesai Saatleri: 09:00-12:30 / 13:30-17:30
  Faks: (232) 420 10 25
  web sitesi: deuzem.deu.edu.tr

 5. pınar diyor ki:

  iş sağlığı ve güvenliği alanında tezsiz uzaktan yüksek lisans yapmak istiyorum.böyle bir programınız var mı saygılar

 6. SEKİNE diyor ki:

  Merhaba,ben lisans mezunu hemşireyim.8 yıldır çok tehlikeli sınıfta yer alan bir işyerinde hemşirelik yapmaktayım.iş sağlığı hemşireliği tezsiz yüksek lisans programına katılmak istiyorum 2012-2013 yılında program açılmadı umarım 2013-2014 yılında açılır,bilgilendirirseniz memnun olurum şimdiden teşekkürler

 7. esin diyor ki:

  merabalar ben ebelik mezunuyum bölümümle ilgili tezsiz veya tezli yüksek lisan yapmak istiyorum lütfen yardımcı olun

 8. Naz diyor ki:

  Merhaba Laboratuvar Veteriner Sağlık Önlisans mezunuyum. Lisans tamamlamak istiyorum ne yapmam gerekiyor bilgisi olan varsa lütfen paylaşsın. Teşekkürler

 9. esra diyor ki:

  Dokuz eylülde uzaktan eğitim ilahiyat yüksek lisans çıksa çok memnun olurduk.Çalıştığımız için örgün bizim için zor.

 10. Ealtun diyor ki:

  Lisans tamamlama anestezi programı maalesef hiçbir üniversitede bulunmamaktadır.

 11. hülya diyor ki:

  merhaba ben anestezi teknisyeniyim anestezi önlisans mezunuyum uzaktan eğitimde hangi bölümlere başvurabilirim lisans tamamlama istiyorum bilgilendirirseniz memnun olurum

 12. Ömür D. DALAN diyor ki:

  Merhaba, incelemeniz biz merkez çalışanlarını gerçekten mutlu etti. Uzun zamandır zor koşullarda verilen emeğin takdir edilmesi gibisi yok. Bu arada inşaatı tamamlanan yeni binamızda uzaktan eğitim merkezi adına faaliyetlerimize devam etmekteyiz. 2012-2013 dönemi için İlahiyat Lisans Tamamlama dışında İş Sağlığı Hemşireliği Tessiz Yüksek Lisans Programına öğrenci kabul edeceğiz.

  Telefon numaramız ve twitter adresimizi yenilemenizi rica edeceğiz.

  Telefon: 0 (232) 301 05 11
  Twitter: http://www.twitter.com/deuzem

Yorum bırakırsanız minnettar kalırız


üç − = 0