Yorum Yok

Dış Ticaret Önlisans

Dış Ticaret Önlisans

Dış ticaret ön lisans programının temel amacı; ithalat ve ihracat ile uğraşan uluslar arası firmalara ara eleman yetiştirmektir. Program dahilinde, finansal derslerin yanı sıra hukuk, ticaret hukuku gibi derslerde okutulmaktadır. Bu bölümü okuyan kimseler, özel sektörde faaliyet gösteren firmaların yanı sıra, Maliye ve Gümrük Bakanlıklarında da memur olarak çalışabilmektedirler.
Dış ticaret ön lisans programı uzaktan eğitim şeklinde okunabilir bir bölümdür. Bu programı okumayı ve bu meslek dalında faaliyet göstermeyi düşünen adaylarda aranan en temel nitelikler; ayrıntılara dikkat edebilmek, sosyal bilimlere karşı ilgili olmak ve ezber kabiliyeti gibi hafızasal yetilere sahip olabilmektir. Bu tür kabiliyetlere sahip olduğunuzu düşünüyorsanız sizde bu programı uzaktan eğitim modeli çerçevesinde okuyabilir, alacağınız sertifika sayesinde, mesleğe adım atabilirsiniz.

Uzaktan Eğitim Dış Ticaret Ön Lisans Programı Veren Üniversiteler

 

Bir önceki yazımız olan Elektronik Teknolojisi Bölümü Önlisans başlıklı makalemizde elektronik bölümü, elektronik haberleşme teknolojisi bölümü ve elektronik teknolojisi iş alanları hakkında bilgiler verilmektedir.

Bunlar da ilginizi çekebilir

Bkz. , , , , , , ,
Yorum bırakırsanız minnettar kalırız


iki × = 14