1 Yorum

Cumhuriyet Üniversitesi Uzaktan Eğitim

Cumhuriyet Üniversitesi Uzaktan Eğitim

Sivas Cumhuriyet Üniversitesi yüz ölçümü bakımından ülkemizin ikinci büyük şehri olan Sivas’ta kurulmuş köklü üniversitelerimizden bir tanesidir. Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Uzaktan Eğitim Merkezi (CUZEM) ise 4 Haziran 2009 tarihinde resmi gazete yayınlanan yönetmelikle beraber kurulmuş ve aynı yıl uzaktan eğitim faaliyetlerine başlamıştır. Kurulduğu yıldan 2012 yılına kadar sadece Uzaktan Eğitim İlahiyat Lisans Tamamlama programı olan Sivas Cumhuriyet Üniversitesi 2012 yılında Uzaktan Eğitim İşletme Yönetimi Ön Lisans programını açarak bu programlara bir yeni uzaktan eğitim programı daha eklemiş ve böylece uzaktan eğitim programlarının sayısını artırmıştır.

Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Uzaktan Eğitim Merkezi (CUZEM) ana sayfasında yer verdiği uzaktan eğitim yönetim sistemi giriş broşürü ile sistemi kullanmasını bilmeyen kullanıcılarına büyük bir kolaylık sağlamaktadır. Bahsi geçen broşürde sistem kullanımı detaylı şekilde grafik ve şekillerle desteklenmiştir. Bu sayede sistemi kullanmayı bilmeyen en temel düzeydeki kullanıcıların bile sisteme kolaylıkla adapte olması sağlanmıştır. Ayrıca Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Uzaktan Eğitim Merkezi (CUZEM) temel düzeyde de olsa teknik destek sağlayarak, sistemi sorunsuz şekilde kullanmak için gerekli olan programları da öğrencilerine sunmuş. Uzaktan Eğitim İlahiyat Lisans Tamamlama ve Uzaktan Eğitim İşletme Yönetimi Ön Lisans programı veren Sivas Cumhuriyet Üniversitesi uzaktan eğitim programlarıyla ilgili her türlü gelişme, güncelleme ve duyuruyu aktif olarak internet sitesinden öğrencilerine duyurmaktadır.

Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Uzaktan Eğitim Lisans Tamamlama Programları

Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Uzaktan Eğitim Ön Lisans Programı

Cumhuriyet Üniversitesi İletişim Bilgileri

Adres: Uzaktan Eğitim Merkezi Müdürlüğü, 58140 SİVAS
Telefon: 0 346 219 10 10 / 2645
Fax: 0 346 219 16 42
E-Posta: cuzemilitam@cumhuriyet.edu.tr
İnternet Sitesi: http://cuzem.cumhuriyet.edu.tr

Bir önceki yazımız olan Sağlık Kurumları İşletmeciği Yüksek Lisans başlıklı makalemizde sağlık kurumları işletmeciliği aöf, sağlık kurumları işletmeciliği bölümü ve sağlık kurumları işletmeciliği puanları hakkında bilgiler verilmektedir.

Bunlar da ilginizi çekebilir

Bkz.

Yorumlar (1 Yorum)

  1. bedriye diyor ki:

    inşaat bölümünde lisana tamamlama açılacakmı hiç bir üniverstede inşaat eğitimi yok.inşaat sektörü bu kadar aktifken neden acaba

Yorum bırakırsanız minnettar kalırız


+ altı = 14