2 Yorum

Coğrafi Bilgi Sistemleri Önlisans

Coğrafi Bilgi Sistemleri Önlisans

Bulunduğunuz coğrafyaya hakimiyet, birçok firma ve özellikle kamu alanı için değerli bir olgudur. Bu branş; Coğrafik şekillerin, bu şekillerin birbirleriyle bağlantılarının ve harita okumak gibi derslerin yanı sıra bu verilere ulaşabilecek bilgi sistemlerinin bilgisayar destekli programlarının yapılması şeklinde düşünülebilir. Ülkemizde son yıllarda açılmış olan bu bölüm yurtdışındaki bir çok ülkede çok uzun yıllar önce okutulmakta olup maalesef değeri ülkemizde yeni anlaşılmıştır.

Kamuda, güvenlik alanlarında istihdam edilebilecek bu bölüm mezunlarının en avantajlı noktaları, bu bölümün çok fazla bilinmemesi ve bölümün eğitimini alan kişi sayısının oldukça az olmasıdır. Bu bölümü avantajlı kılan bir diğer faktör ise uzaktan eğitim modeli çerçevesinde eğitimin sunulmasıdır. Siz de coğrafi bilgi sistemleri ön lisans programını uzaktan eğitim şeklinde okuyabilir ve gelecek için, iş kaygısı yaşamayı bir kenara atabilirsiniz…

Uzaktan Eğitim Coğrafi Bilgi Sistemleri Ön Lisans Programı Veren Üniversiteler

Bir önceki yazımız olan Elektronik Teknolojisi Bölümü Önlisans başlıklı makalemizde elektronik bölümü, elektronik haberleşme teknolojisi bölümü ve elektronik teknolojisi iş alanları hakkında bilgiler verilmektedir.

Bunlar da ilginizi çekebilir

Bkz. , ,

Yorumlar (2 Yorum)

  1. fatoş diyor ki:

    coğrafi bilgi sistemlerini istiyorum uzaktan eğitim bilişim mezunuyum ama 2013 kılavuzunda tablo 3/a da neden yok bulamadım yardımcı olurmusunuz ?

  2. yusuf diyor ki:

    coğrafya bölümünde[uzaktan eğitim]zorunlu hazırlık varmı. cevap verirseniz sevinirim.teşekkürler.

Yorum bırakırsanız minnettar kalırız


× yedi = 21