5 Yorum

Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri

Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri

Çalışma ekonomisi ve endüstri ilişkileri bölümü, iktisadi bölümler arasında, özel sektöre en yakın bölüm olarak nitelendirilir. Bu bölüm, endüstriyel pazarda hizmet gösteren veya üretim yapan firmalarda, sosyal güvenlik, endüstriyel demokrasi, gelir politikaları, işçi ve işveren arasındaki bağın kuramı gibi konularda destek sağlayan nitelikli elemanları yetiştirmeyi hedefler. Çalışma ekonomisi ve endüstri ilişkileri bölümünde; hukuk, iktisat, işletme, maliye, yönetim bilimleri gibi dersler okutulmakta olup, bu bölümü okuyan öğrencilerde; matematik ve sosyal bilimlere yatkınlık gibi nitelikler aranır. Çalışma eknomisi ve endüstri ilişkileri mezunu olan bir kimse, özel teşebbüslü firmalarda;  iş mevzuatı, sendikacılık, sigorta konuları gibi mevzuatlarda çalışabilmektedirler. Ayrıca kamu kurum ve kuruluşlarında da bu bölüm öğrencilerinin istihdam alanı mevcuttur. Bu kurumlar arasında; DPT, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, SSK, T.C Emekli Sandığı gibi kurumlar sayılabilir. Bu bölüm mezunu kişiler saydığımız kurumlarda, müfettiş, ateşe ve uzman olarak çalışabilmekte ve mesleklerinde ilerleme imkanını bulabilmektedirler. Çalışma ekonomisi ve endüstri ilişkileri lisans programı uzaktan eğitim çerçevesinde okunabilmektedir.

Çalışma Ekonomisi Programını Uzaktan Eğitim ile Veren Üniversiteler

Bir önceki yazımız olan Bilgisayar Mühendisliği Yüksek Lisans başlıklı makalemizde bilgisayar mühendisliği çalışma alanları, bilgisayar mühendisliği hakkında bilgi ve bilgisayar mühendisliği iş imkanları hakkında bilgiler verilmektedir.

Bunlar da ilginizi çekebilir

Bkz. , , , , ,

Yorumlar (5 Yorum)

 1. sevilay.şentürk diyor ki:

  inşaat yüksekokul bölüm mezunuyum.lisans tamamlayacak uzaktan eğitim inşaat bölümü ve dengi bölüm varmı? teşekkürler.

 2. burak diyor ki:

  uzaktan eğitim çeko ya dgs ile geçiş var mı acaba ?

 3. gülden diyor ki:

  mimarlık yada inşaat mühendisliğinin uzaktan eğitimi varmı bilgi veririseniz sevinirim…

 4. okan diyor ki:

  biraz arama yapsan sitede hepsi yazıyor zaten nasıl göremiyorsunuz hayret bu kadar da hazırcı olunmaz ya..

 5. sevil ersan altunli diyor ki:

  uzaktan lisans eğitiminine nasıl kayt oluruz.hangi üniversite hangi bölüm var.ayrıntılı bilgi için iletişim telefonu verseniz.

Yorum bırakırsanız minnettar kalırız


sekiz + 6 =