2 Yorum

Bülent Ecevit Üniversitesi Uzaktan Eğitim

Bülent Ecevit Üniversitesi Uzaktan Eğitim

Bugünkü yazımızda sizlere Bülent Ecevit Üniversitesi Uzaktan Eğitim Merkezi’nin yaptığı uzaktan eğitim faaliyetleri hakkında bilgi vereceğiz. Fakat uzaktan eğitim merkezine geçmeden önce Üniversiteyi kısaca bir tanıyalım.

Bülent Ecevit Üniversitesi 2012 yılına kadar Zonguldak Karaelmas Üniversitesi olarak bilinmekteydi. Üniversitesi’nin ismi 11.04.2012 tarih 28261 sayılı Resmi Gazete’de yayınlanan kanunla “Bülent Ecevit Üniversitesi” olarak değiştirilmiştir.

Bülent Ecevit Üniversitesi Uzaktan Eğitim Merkezi’nin kurulması için yönetmelik 14 Kasım 2011 tarihinde Resmi Gazete’de yayınlanmıştır. Bunun üzerine merkez 2012 yılında uzaktan öğretim faaliyetlerine başlamıştır.

Bülent Ecevit Üniversitesi Uzaktan Eğitim Merkezi şu an bünyesinde iki adet yüksek programı barındırmaktadır. Ancak internet sitesinden gördüğümüz kadarıyla Uzaktan Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi tarafından, sertifika programı olarak “AMOS ile Doğrulayıcı Faktör Analizi Kursu” açılması planlanmaktadır. Bu programın açılması ön kayıt sayısına bağlı olacaktır. Yeterli katılımcı sayısına ulaşılıp ulaşılamadığı, ön başvuruda bulunan kişilere e-posta gönderilerek bildirilecektir Bu konuyla ilgili ayrıntılı bilgi için, aşağıda verdiğimiz iletişim bilgilerini kullanarak Merkezin internet sitesine bakabilir veya telefonla merkeze ulaşabilirsiniz.

Ayrıca Bülent Ecevit Üniversitesi Uzaktan Eğitim Merkezi öğretim elemanlarından uzaktan eğitim program önerilerini kendilerine iletmeleri için bir platform oluşturmuş. Öğretim elemanları buradan program talep formunu doldurarak, uzaktan eğitimle vermek istedikleri programları merkezden talep edebilirler.

Bülent Ecevit Üniversitesi Uzaktan Eğitim Yüksek Lisans Programları

Bülent Ecevit Üniversitesi Uzaktan Eğitim Sertifika Programları

 • AMOS ile Doğrulayıcı Faktör Analizi (Açılması Planlanmaktadır.)

Bülent Ecevit Üniversitesi Uzaktan Eğitim Kurs Programları

 • Proje Yarışmaları Danışmanlık Eğitimi
 • İş Güvenliği Uzmanlığı Eğitimileri (Açılması Planlanmaktadır.)
 • YDS Hazırlık İngilizce Dil Eğitimi (Açılması Planlanmaktadır.)

Bülent Ecevit Üniversitesi Uzaktan Eğitim Test Programları

 

 • Eğitim
 • Temel Bilgi Teknolojileri
 • GS Ders
 • Temel Bilgi Teknolojisi1

 

 

Bülent Ecevit Üniversitesi Uzaktan Eğitim Merkezi İletişim Bilgileri

Adres: Bülent Ecevit Üniversitesi Uzaktan Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi 67100, Zonguldak
Telefon:+90 372 257 4010 (1526)
Faks:+90 372 281 0802
E-mail: uzem@beun.edu.tr
İnternet sitesi: http://uzem.beun.edu.tr/

Bir önceki yazımız olan Sağlık Kurumları İşletmeciği Yüksek Lisans başlıklı makalemizde sağlık kurumları işletmeciliği aöf, sağlık kurumları işletmeciliği bölümü ve sağlık kurumları işletmeciliği puanları hakkında bilgiler verilmektedir.

Bunlar da ilginizi çekebilir

Bkz.

Yorumlar (2 Yorum)

 1. Özgür diyor ki:

  mrb bn bn güzel sanatlar lisesi resim mezunuyum ygs ye girdim ancak sağlık problemleri Yüzünden 1 sene ara verdim tekrar açıktan okumak ilk hedefim resim öğretmenlik Açıktan bu bölümü okuyabilirmiyim Yada farklı biraz akıla ve Yardıma ihtiyacım var saygılar

 2. nazlı diyor ki:

  çocuk gelişimi veya okul öncesi lisans tamamlama bölümleri acılacak mı?

Yorum bırakırsanız minnettar kalırız


3 × = onsekiz