9 Yorum

Bitlis Eren Üniversitesi Uzaktan Eğitim

Bitlis Eren Üniversitesi Uzaktan Eğitim

Bitlis Eren Üniversitesi 2007 yılında kurulmuştur. Bitlis Eren Üniversitesi uzaktan eğitim merkezi konusunda hızlı davranan fakat merkezin gelişimi konusunda yavaş adımlarla giden bir politika izliyormuş görünümü veriyor. Bu fikre kapılmamızın nedenleri ise hali hazırda sadece bir uzaktan eğitim programı ile eğitim vermesi ve internet sitesinde ve medyada fazla bir bilgiye rastlayamamış olmamız.

Biraz önce de bahsettiğimiz üzere Bitlis Eren Üniversitesi Uzaktan Eğitim Merkezi, şu anda sadece bir program ile eğitim faaliyetlerine devam etmektedir. Muhtemelen yeni kurulan bir uzaktan eğitim merkezi olduğu için program sayısı şu anda az. Fakat daha fazla uzaktan eğitim programı verebilmek adına Bitlis Eren Üniversitesi’nin gerekli altyapıya sahip olduğu dışarıdan da görülebiliyor.

Bitlis Eren Üniversitesi Uzaktan Eğitim Merkezi hakkında daha detaylı bilgiler edinebilmek için internet sitesine girdiğimizde kullandıkları LMS (Learning Management System) hakkında epey bir bilgilendirmeye rastladık. Konusu açılmışken Bitlis Eren Üniversitesi WSLMS adlı eğitim yazılım sistemini kullandığını belirtelim. Bahsettiğimiz bu bilgilendirmelerin içerisinde yardım videoları ağırlıkta.

Yardım konusunda da Bitlis Eren Üniversitesi Uzaktan Eğitim Merkezi öğrencilerini epey bilgilendirmiş. Eğer yeni kayıtlanmış bir öğrenci iseniz uzaktan eğitim konusunda gerekli bilgi ve belgelere merkezin internet sitesinden rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Ayrıca verilen eğitim kalitesi ve ders videolarını merak ediyorsanız merkez bunun içinde gerekenleri yapıp internet sitesine örnek ders videoları da koymuş.

Bitlis Eren Üniversitesi Uzaktan Eğitim Önlisans Programları

Merkezin İletişim Bilgileri

İnternet Sitesi ve İletişim formu: İnternet sitesi için buraya, iletişim formu için ise lütfen buraya tıklayınız. Merkezin internet sitesinde fax, telefon ve e-posta gibi diğer iletişim kanalları ile ilgili bir bilgi bulunmamaktadır.

Bir önceki yazımız olan Sağlık Kurumları İşletmeciği Yüksek Lisans başlıklı makalemizde sağlık kurumları işletmeciliği aöf, sağlık kurumları işletmeciliği bölümü ve sağlık kurumları işletmeciliği puanları hakkında bilgiler verilmektedir.

Bunlar da ilginizi çekebilir

Bkz.

Yorumlar (9 Yorum)

 1. Rabianur diyor ki:

  Mrb. Ben ortaöğrerim çocuk gelişimi mezunuyum çocuk gelişimi uzaklan eğitime kayıt yaptırırsam okul puanım gidermi acaba

 2. gönül diyor ki:

  vize sınavları bilgisayarın üzerinde test olacak ve final sınavlarıda test olacak optik olacak demi yoksa finaller klasik mi?

 3. ümmüglsüm diyor ki:

  meslek lisesi mezunuyum çouk gelişimi ve eğitimi. okulunuzun çocuk gelişimi önlisans programına kayıt yaptırmak istiyorum ( uzaktan eğitim) sınava girmiş olmak gerekli mi birde ücretleri yazarmısınız ha birde kayıt tarihini

 4. Sitem diyor ki:

  Bu yıl çocuk gelişiminden mezun oluyorum, uzaktan lisans tamamlama programınız açılacak mı? Dgs ile geçiş sağlanır mı? Teşekkürler

 5. meltem diyor ki:

  mrb bende çocuk gelişimi mezunuyum. bize de lisans tamamlama hakkı verilsin lütfen diğer bölümlerin böyle bir hakkı var bize de tanıyın o hakkı nereye başvuru yapıyorsak bi sonuç alamadık. ne
  olursunuz duyun sesimizi

 6. fulya diyor ki:

  mrb.ben 2005 çocuk gelişimi mezunuyum.uzaktan eğitimden yararlanmak istiyorum fakat herhangi bir forum ile karşılaşamadım.birde kesin olabilecek okul ismi verebilirmisiniz?bu konuda yardımcı olabilirmisiniz?teşekkürler

 7. BAKİYE diyor ki:

  Çocuk gelişimi ön lisans mezunuyum. lisans tamamlama yapıcam dgs ye giricem bu ay uzaktan öğretim ile üniversitenizden lisans 4 yıllığa tamamlama yapabiliyormuyuz.

 8. [...] Bitlis Eren Üniversitesi [...]

 9. fatma diyor ki:

  evet uzaktan etiğim almak istiyorum.ancak 2 saattir üniversiteye ait tüm sitelere bakmama rahmen bir ücretle karşılasmadım.uzaktan eğitim almak istiyorum?bunun için vermem gereken ücreti bilmek istiyorum.bunla ilgili bilgi verirseniz çok sevinirim….

Yorum bırakırsanız minnettar kalırız


9 × beş =