2 Yorum

Bilgisayar Teknolojisi Ve Programlama Önlisans

Bilgisayar Teknolojisi Ve Programlama Önlisans

Bilgisayar bilimlerinin yoğun bir şekilde uygulandığı bu bölümde, programlama ve gelecek teknolojilerin geliştirilmesi adına dersler okutulmaktadır. Yapılan anketsel çalışmalar insanların genelde kendi branşlarında çalışmamakta olduğunu gösterirken, bilgisayar alanı kıstas alındığında oldukça çarpıcı bir gerçek su yüzüne çıkmaktadır. Şöyle ki bilgisayar bilimlerinden herhangi birinin eğitimini almış bir kimse %90 oranında kendi sektöründe çalışmaktadır. Bunun nedenlerini irdeleyecek olursak şunu söylemek yanlış olmayacaktır ki; diğer branşlarda insanlar eğitimini aldıkları bölümde iş imkanı bulamazken, söz konusu bilgisayar olduğunda insanlar iş bulma konusunda sıkıntı çekmemekteler. Bu durum da bu bilgisayar eğitimi almış kişileri kendi branşlarında çalışmalarını sağlamaktadır.

Bu derece revaçta olan bilgisayar teknolojileri ve programlama bölümü uzaktan eğitim modeli çerçevesinde okunabilmektedir.

Uzaktan Eğitim Bilgisayar Teknolojisi Ve Programlama Ön Lisans Programı Veren Üniversiteler

Bir önceki yazımız olan Elektronik Teknolojisi Bölümü Önlisans başlıklı makalemizde elektronik bölümü, elektronik haberleşme teknolojisi bölümü ve elektronik teknolojisi iş alanları hakkında bilgiler verilmektedir.

Bunlar da ilginizi çekebilir

Bkz. , ,

Yorumlar (2 Yorum)

  1. tuba diyor ki:

    örgun önlisans mezunuyum bilgisayar programcilığı bölümünü snavsız yazabilir miyim bir de vize ve finalleri kayıt olduğum üniversite de mi girmek zorundayım , diplomada uzaktan eğitim diye belirtiliyor mu ?

  2. Murat diyor ki:

    Süleyman Demirel Üniversitesinde de bu program var.
    ue.sdu.edu.tr yi incelemenizi tavsiye ederim.

Yorum bırakırsanız minnettar kalırız


4 × sekiz =