1 Yorum

Bilgisayar Programcılığı Önlisans

Bilgisayar Programcılığı Önlisans

Uzaktan eğitim ile verilen programların sayısı her gün biraz daha artmaktadır. Bilgisayar çağını yaşadığımız bu zaman içerisinde, genişleyen piyasa ve bilgisayarsız bir ortamın bulunmaması sektörde büyük bir genişlemeye yol açmaktadır. Bu durum piyasanın nitelikli eleman ihtiyacını artırmakta fakat bu ihtiyaç hiçbir zaman tam olarak karşılanamamaktadır. Bu derece üst bir piyasa haline gelmiş olan bilgisayar sektörünün en önemli detay kısmını da yazılım oluşturmakta olup, bilgisayar programcılığı alanı bu sebepten ötürü en revaçta meslek gruplarından birisi haline gelmiştir. Bu nedenle Bilgisayar Programcılığı uzaktan eğitim programları arasında en üst sıralarda yerini almaktadır.

Bu bölüm 2 yıllık üniversitelerin arasında en rağbet gören ve en yüksek puana sahip olan bölümdür. Birçok üniversitede meslek yüksekokullarında bu program okutulmakta olmasına rağmen piyasanın genişliği sebebiyle nitelikli eleman açığı kapanamamakta aksine sürekli artış göstermektedir. Bu noktada devreye giren uzaktan eğitim modeli piyasaları bir nebze rahatlatmaktadır ve bu bölüm mezunları inanılmaz derecede ilgi görmektedir. Sizde işsizliğin hat safhada olduğu günümüzde gelecek kaygısını yenmek isteyenlerdenseniz, bilgisayar programcılığı ön lisans bölümünü uzaktan eğitim şeklinde okuyarak geleceğe emin adımlar atabilirsiniz.

Uzaktan Eğitim ile Bilgisayar Programcılığı Ön Lisans Programı Veren Üniversiteler

Bir önceki yazımız olan Afyon Kocatepe Üniversitesi Uzaktan Eğitim başlıklı makalemizde afyon kocatepe uzaktan eğitim bölümleri ve afyon uzaktan eğitim hakkında bilgiler verilmektedir.

Bunlar da ilginizi çekebilir

Bkz. , , , , , , , , ,

Yorumlar (1 Yorum)

Yorum bırakırsanız minnettar kalırız


yedi + 3 =