2 Yorum

Bartın Üniversitesi Uzaktan Eğitim

Bartın Üniversitesi Uzaktan Eğitim

Bartın Üniversitesi, Zonguldak Karaelmas Üniversitesi bünyesinde bir meslek yüksekokulu olarak faaliyet gösterirken, 2008 yılında çıkartılan kanunla kurulmuş ve eğitim hayatına başlamıştır. Bartın Üniversitesi genç bir üniversite olmasına rağmen uzaktan eğitim teknolojisi ile eğitim veren üniversiteler arasında yerini hemen almayı başarmıştır.

Bartın Üniversitesi Uzaktan Eğitim Merkezi yeni kurulan bir merkez olması dolayısıyla 2012 – 2013 eğitim döneminde pek çok uzaktan eğitim programı açmak için Yüksek Öğretim Kurumu’na başvuruda bulunmuş, fakat bu eğitim öğretim döneminde 4 tane uzaktan eğitim programını faaliyete geçirebilmiştir. Bartın Üniversitesi Uzaktan Eğitim Merkezi’nin açılması için YÖK’e başvurduğu uzaktan eğitim bölümleri şunlardı; Yönetim Bilişim Sistemleri Yüksek Lisans, Sınıf Öğretmenliği Lisans, Türk Dili ve Edebiyatı Lisans, Bilgisayar Programcılığı Önlisans, Bilgisayar Analist Programcılığı Sertifikası, Bilgisayar Bakım-Onarım, Servis Teknisyenliği Sertifikası, Bilgisayar Destekli Üst Düzey Sekreterliği Sertifikası, Bilgisayar İşletmenliği Sertifikası, Bilgisayar Programcılığı Sertifikası, Bilgisayar Uygulamalı Muhasebe Sertifikası, Bilgisayarlı Muhasebe Sertifikası, Büro Yönetimi ve Sekreterliği Sertifikası, Büro Yönetimi ve Yöneticiliği Sertifikası, Fotoğrafçılık Sertifikası, Gazetecilik ve Halkla İlişkiler Sertifikası, Grafik Sertifikası, Masa Üstü Yayımcılık Sertifikası, Muhasebe Sertifikası, Muhasebe Uygulamaları Sertifikası, Otelcilik ve Turizm Sertifikası, Sekreterlik Sertifikası Sertifikası ve Kavak Yetiştiriciliği Eğitimi Sertifikası.

Ayrıca merkez bir kısmı uzaktan eğitim yolu ile bir kısmı da örgün eğitim yolu ile olmak üzere 4 yıllık üniversite yani lisans okuma imkanı da tanıyor.

Bartın Üniversitesi Uzaktan Eğitim Merkezi hakkında kısaca bilgiler verdikten sonra merkezin faaliyet gösterdiği uzaktan eğitim alanlarına bakacak olursak;

Bartın Üniversitesi Uzaktan Eğitim Yüksek Lisans Programları

  • Yönetim Bilişim Sistemleri Yüksek Lisans Programı
  • Orman Mühendisliği
  • Orman Endüstri Mühendisliği

Bartın Üniversitesi Uzaktan Eğitim Önlisans Programları

Bartın Üniversitesi Uzaktan Eğitim Merkezi Karma Eğitim Programları

  • Türk Dili ve Edebiyatı Lisans Programı
  • Sosyoloji Lisans Programı

Bartın Üniversitesi İletişim Bilgileri

Adres: Bartın Üniversitesi, Uzaktan Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi, 74100 / Bartın
Telefon: 0 378 223 50 78
E-Posta: uzem@bartin.edu.tr
İnternet Sitesi: http://uzem.bartin.edu.tr

Bir önceki yazımız olan Sağlık Kurumları İşletmeciği Yüksek Lisans başlıklı makalemizde sağlık kurumları işletmeciliği aöf, sağlık kurumları işletmeciliği bölümü ve sağlık kurumları işletmeciliği puanları hakkında bilgiler verilmektedir.

Bunlar da ilginizi çekebilir

Bkz. ,

Yorumlar (2 Yorum)

  1. meltem diyor ki:

    ben önlisans çocuk gelişimi bölümü mezunuyum sizden ricam bize de lisans tamamlama hakkınız verilmesi diğer bölümler bu haktan yararlanabiliyor sadece biz yaralanamıyoruz. lütfen duyun sesimizzzzzzzziiiii

Yorum bırakırsanız minnettar kalırız


× 1 = bir