2 Yorum

Bankacılık Sertifika Programı

Bankacılık Sertifika Programı

Bankacılık bölümü ve bankacılık sektörü ülkemizde her geçen sene daha çok rağbet görmektedir. Bunun nedeni özellikle devlet bankalarının son yıllarda çok fazla sayıda eleman almasıydı. Bankalar bu elemanları geçtiğimiz senelerde ÖSYM’nin yaptığı KPSS puanıyla seçip mülakata alıyordu. Bu durum matematik, işletme gibi bölüm mezunlarının da bankacı olmasının önünü açmıştı fakat son yapılan düzenlemelerle artık bankalara alınan elemanların sektörle doğrudan ilgili bölümlerden mezun olma şartı getirildi.

Tabii bu durum da bankacılık bölümünün değerini artırdı. Her ne kadar birçoğu sözleşmeli çalışsa da bankacılar aldıkları primlerle ve her sene yenilenen sözleşmeleriyle ülkede hatırı sayılır meslek grubunun içinde yer aldılar.
Bankacılık her dönemde saygın bir meslek olmuştur ve olmaya devam etmektedir. Ülkemizin liberal ekonomiye tanıdığı serbestliği de göz önünde bulundurursak daha çok yabancı sermayeli bankalarda, sizi de daha fazla iş imkanı beklemektedir.
Bu sertifikayı uzaktan eğitim yolu ile alabileceğiniz okullar:

Bir önceki yazımız olan Afyon Kocatepe Üniversitesi Uzaktan Eğitim başlıklı makalemizde afyon kocatepe uzaktan eğitim bölümleri ve afyon uzaktan eğitim hakkında bilgiler verilmektedir.

Bunlar da ilginizi çekebilir

Bkz. , , , , , , , ,

Yorumlar (2 Yorum)

  1. Cansu diyor ki:

    Öyle bir şart yok
    Fakat her alanda ve her meslekte yabancı dil bilmek çok önemli,bilirsen şansın ve avantajın her zaman daha yüksek olur.

  2. Pesimistic diyor ki:

    Bankacı oLmak için ingilizce biLmek Şartmı ?

Yorum bırakırsanız minnettar kalırız


sekiz − 5 =