Yorum Yok

AÖF Çıkmış Sorular ve Cevapları Ücretsiz İndir

AÖF Çıkmış Sorular ve Cevapları Ücretsiz İndir

Her öğrencinin sınav hazırlığında en çok ihtiyaç duyduğu yardımcı kaynaklardan biri aöf çıkmış sorular içeriğidir. Geçmiş yıl sınav soruları yeni sınavda tekrar çıkma ihtimali yüksek olduğu için sorulara çalışılması gerekir.

Açıköğretim Fakültesinde her bölüm dersinden aynı veya benzerleri çıkmaktadır. Fakat kredili sisteme birkaç yıl önce geçildiği için yeterince birikmiş soru yoktur. 2015, 2016 ve sonraki yıllarda yapılacak ara sınav ile final sınavlarında eski sorulardan daha fazla gelecektir.

Açıköğretim çıkmış sorular ve cevapları için tıklayın

Ben olsam ne yapardım…

Önce elime ders kitabını alır hemen konu özetlerini çıkarmaya başlardım, hazırlanacağım ilk ara sınav olacağı için kitabın yarısını çalışmam yeterli olacaktır. Daha sonra çıkmış sorular ve cevapları PDF formatında bulur hemen indirirdim. Daha sonra soruların hangi ünitelerden çıktığı tespit eder analizimi yapardım. Bunu yaptığım takdirde gelebilecek diğer soruları da az çok tahmin etmiş olabilirim.

AÖF ders notları ile sınav soruları pekiştirildiğinde çok etkili olacaktır. Ders kitabınızdan hazırlayacağınız kısa notlar üniteleri daha iyi anlamınızda ve sınava az bir süre tekrar çalışma yaptığınızda faydalı olacaktır. Bunun için hazırlıklarınızı düzenli bir program içinde gerçekleştiriniz.

Dersler zor mu? kolay mı?

Bölüm dersleri çok zor değildir aynı zamanda çok kolayda değildir. Ara sınav ile dönem sonu gerçekleşen sınavlarda yapılabilecek soru adeti oldukça fazladır. 20 sorudan en fazla 5-6 tane soruda zorlanabilirsiniz bunun dışındaki sorular derse hakim ve konuyu iyi çalışmış herkesin rahatlıkla cevaplayabileceği tarzda sorulardır.

e-Öğrenme sitesinden ders kitabı, yaprak testi, ünite özetleri, videolu konu anlatımları gibi birçok içerikte öğrenciler için hazırlanmıştır. Eskiden bu kadar kaynak yoktu öğrenciler sıkıcı ders kitabından ve çıkmış sorulardan çalışmak zorunda kalıyordu. Kısacası AÖF artık daha kolay, yapmanız gereken konulara biraz çalışmak.

Güz dönemi sonrası bahar dönemi hazırlıklarınızı ara vermeden gerçekleştirin. Öğrencilerin çoğu bu iki dönem arasında boşlukta oluyor ve ders çalışmalarını aksatıyor. Aslında bu ara ders çalışma için çok uygundur. Zaten iki dönem arasında çok geniş bir zaman yoktur. Bu yüzden sınav tarihleri birbirine yakın olduğu için iyi bir düzenli disiplinli çalışmanız gerekmektedir.

Bir önceki yazımız olan AÖF Öğrencilerinin Yeni Adresi AÖF Soru İndir başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bunlar da ilginizi çekebilir

Yorum bırakırsanız minnettar kalırız


7 + dokuz =