16 Yorum

Amasya Üniversitesi Uzaktan Eğitim

Amasya Üniversitesi Uzaktan Eğitim

Temeli 1974 yılında Milli Eğitim Bakanlığı’nca kurulan Eğitim Enstitüsü ile birlikte atılan Amasya Üniversitesi 17.03.2006 tarihinde Amasya ilimizde kurulmuş bir devlet üniversitesidir. Amasya Üniversitesi, Amasya’nın tarihte yerine getirdiği sorumluluğu ile teknolojik ve kültürel başarısını bölgesel ve ulusal alanda temel değerlerinden hiçbir ödün vermeden geliştirmeye devam etmektedir. Amasya Üniversitesi eğitimde yeni bir trend olan uzaktan eğitim ile kampüs dışı öğrencilerine de ders vermeye başlamıştır. Bu sayede iş, eğitim ve sosyal hayatından dolayı eğitimini tamamlayamamış olan bireylere de eğitim yolunu açmıştır. Amasya Üniversitesi Uzaktan Eğitim Merkezi’nin temel amacı ise yüksek öğretimin daha geniş öğrenci kitlelerine yayılmasını sağlamaktır. Amasya Üniversitesi teknolojinin sağladığı çoklu ve etkileşimli ortam olanaklarını kullanarak eğitimin verimliliğini artırmaktadır.

Türkiye’de ilk defa Sınıf Öğretmenliği uzaktan eğitim Tezsiz Yüksek Lisans Programı Amasya Üniversitesi Uzaktan Eğitim Merkezi bünyesinde açılmış ve aynı sene öğrenci alımına başlamıştır. Amasya Üniversitesi Uzaktan Eğitim Merkezi yüksek lisans programlarından Sınıf Öğretmenliği Tezsiz Yüksek Lisans Programına başvuran adaylardan, eğitim fakültelerinin birinden lisans diplomasına sahip olmaları, diğer bölümlerden mezun olanların pedagojik formasyon sertifikasına sahip olmaları veya halihazırda sınıf öğretmenliği yapıyor olmaları şartı aranmaktadır. Bir diğer uzaktan eğitim önlisans programı olan Bilgi Yönetimi (Uzaktan Eğitim) Ön Lisans Programına ise, belirli meslek liselerinin ilgili bölümlerden mezun olup sınavsız geçiş veya normal liselerden mezun olup Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sistemi (ÖSYS) ‘nin ilgili türde belirlenen YGS Puanını alıp, ÖSYM tarafından yerleştirilen öğrenciler kabul edilmektedir.

Ayrıca Amasya Üniversitesi Uzaktan Eğitim Merlkezi kampüs içi öğrencilerine türk dili ve tarih derslerini de uzaktan eğitimle vermektedir.

Amasya Üniversitesi Uzaktan Eğitim Yüksek Lisans Programları

 • Sınıf Öğretmenliği Tezsiz Yüksek Lisans

Amasya Üniversitesi Uzaktan Eğitim Önlisans Programları

 • Bilgi Yönetimi
 • Yaşlı Bakımı
 • Çocuk Gelişimi
 • Elektrik
 • Mekatronik
 • İnternet ve Ağ Teknolojileri

Amasya Üniversitesi İletişim Bilgileri

Adres: Akbilek Mah. Muhsin Yazıcıoğlu Cad. No:7, PK: 05100 Merkez/AMASYA
İnternet Sitesi: http://uzem.amasya.edu.tr/
E-posta: uzem@amasya.edu.tr
Tel: 0 (358) 252 6230 / 2141

Bir önceki yazımız olan Sağlık Kurumları İşletmeciği Yüksek Lisans başlıklı makalemizde sağlık kurumları işletmeciliği aöf, sağlık kurumları işletmeciliği bölümü ve sağlık kurumları işletmeciliği puanları hakkında bilgiler verilmektedir.

Bunlar da ilginizi çekebilir

Bkz.

Yorumlar (16 Yorum)

 1. Duygu diyor ki:

  Slmlar.Ben 2007 OMÜ Amasya Sağlık Yüksekokulu Hemşirelik mezunuyum.formasyon almak istiyorum.uzaktan eğitim ile çok sık Amasya ya gelmek gerekir mi,bir de ben istanbul da çalışıyorum.Staj yapacağımız okul yaşadığımız ilde olabilir mi?Amasya da mı oluyor?Bilgi verebilir misiniz?

 2. Hülya diyor ki:

  internetten araştırdıgımda amasya uzakdan eğitim programı için uygulama derslerine 2 hafta yüz yüze eğitim şartı var daha sonrasın da bir zorunluluğu yok sadece vizeler ve btünlemelere gidiliyor diye yazılmış ne kadar doğru bir bilgi ona tercih yapacagız lütfen daha detayli bir bilgi verir misiniz :/

 3. merve diyor ki:

  Benim 210 ygs 2 puanım var acaba bana amasya uzaktan eğitim yaşlı bakım gelir mi eğer gelirsede uygulamalı dersleri var mı cvp yazarsanız sevinirim

 4. recep diyor ki:

  hocam merhabalar ben bu yıl ygs sınavından 141 puan aldım 162 falan olacak ygs 2 puanım sizce bu yıl amasya uzaktan eğitim yaşlı bakımı gelir mi bilgi verirseniz çok mutlu olurum

 5. recep diyor ki:

  ben ygs 2 den 162 puan aldım uzaktan eğitim yaşlı bakım gelir mi hocam teşekkürler

 6. recep diyor ki:

  merhabalar hocam ben bu yıl ygs sınavına girdim 141 aldım ygs 2den okuldan da 21 gelcek 162 olcak acaba uzaktan eğitim yaşlı bakımı gelir mi 198 puan yazıyor ama geçen yıl sağlık meslek çıkışlı biri mi girmiş ben düz lise mezunuyum cevap verirseniz çok tskkr ederim hocam

 7. gurbet diyor ki:

  yaşlı bakımı okumak istiyorum bunun için uzaktan eğitim de şartlar nelerdir teşekkürler…

 8. zehra diyor ki:

  Ben istanbulda oturuyorum çocuk gelişimi bölümünü okumak istiyorum.Acaba çok sık gelmek gerekiyor mu? Sıkıntı olur mu? Bilgi verebilir misiniz?

 9. Okuduğunuz bölüme göre değişmekle beraber genel olarak vize sınavları internet üzerinden, final ve bütünleme sınavları da okulda yapılmakta. Bazı bölümlerde de uygulama dersleri için öğrenciler okula davet edilebiliyor.

 10. Tuğçe diyor ki:

  uzaktan eğitimde vize final sınavları için olula gelmeye gerek var mı ? Cvp yazarsanız sevinirim ..

 11. Tuğçe diyor ki:

  uzaktan eğitim yaşlı bakımı bölümü okumak istiyorum. vize final sınavları nasıl yapılıyor ? sınavlar için amasyaya gelmeye gerek varmı ? cvp yazarsanız sevinirim…

 12. cenk diyor ki:

  Amasya Üniversitesi
  Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu

  Uzaktan Elektrik Programı

  2013-2014 Eğitim Öğretim yılı için 150 kontenjan ile öğrence almaya başlamıştır.

 13. Cenk diyor ki:

  Amasya Üniversitesi 2 yıllık (MYO) Uzaktan Eğitim Elektrik Programı açıldı. 2013-2014 eğitim öğretim yılında 150 öğrenci kontenjanı ile öğrenci alacaktır. Tüm Kamu ve Özel Sektör çalışanlarına duyurulur.

 14. İdris diyor ki:

  uzem.amasya.edu.tr

 15. İdris diyor ki:

  Amasya Üniversitesi Uzaktan Eğitim Merkezi

  2012-2013 Eğitim-Öğretim yılında Sınıf Öğretmenliği Tezsiz Yüksek Lisans Programına 50 öğrenci alınacaktır.
  Başvuru şartları: Ales 55
  Temmuz ayının sonlarında program öğrenci almaya başlayacaktır.
  2012-2013 Eğitim-Öğretim yılında Bilgi Yönetimi Önlisans Programına 100 öğrenci alınacaktır.

 16. murat diyor ki:

  amasya nın programları açılmıyor daha belli değil mi acaba

Yorum bırakırsanız minnettar kalırız


4 × dokuz =