Yorum Yok

Aksaray Üniversitesi Uzaktan Eğitim

Aksaray Üniversitesi Uzaktan Eğitim

Aksaray Üniversitesi 2006 yılında Niğde Üniversitesi’nden ayrılarak kurulmuş bir devlet üniversitesidir. 2006 yılında Bakanlar Kurulu tarafından çıkartılan bir kararla kendi bünyesinden var olan fakülteler ve yüksek okullar yeni kurulan Aksaray Üniversitesi Rektörlüğü’ne bağlanmıştır.

Kendi idari ve mali yapılanmasını tamamlamaya çalışan Aksaray Üniversitesi bir yandan da eğitim de son zamanlarda yükselen bir trend olan uzaktan eğitim konusunda da girişimlerde bulunmaktadır. Şu an henüz bünyesinde bir uzaktan eğitim merkezi barındırmayan Aksaray Üniversitesi bunun için ön çalışmaları başlatmış durumda. Bu doğrultuda Aksaray Üniversitesi’nin rektörü olan sayın Prof. Dr. Mustafa Acar Sakarya Üniversitesi Uzaktan Eğitim Merkezi’ne bir ziyarette bulunmuş ve uzaktan eğitim uygulamaları hakkında bilgiler almıştır. www.uzaktanegitimrehberi.com

Uzaktan Eğitim teknolojilerini Aksaray Üniversitesi’ne kazandırmak istediklerini belirten Acar, bunun için Sakarya Üniversitesi Uzaktan Eğitim Merkezi’nin deneyimlerinden faydalanmak istediklerini de sözlerine ekledi.

ilerleyen zamanlarda Aksaray Üniversitesi uzaktan eğitim konusunda bir gelişme olursa bu gelişmeleri sayfamızdan takip edebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Sağlık Kurumları İşletmeciği Yüksek Lisans başlıklı makalemizde sağlık kurumları işletmeciliği aöf, sağlık kurumları işletmeciliği bölümü ve sağlık kurumları işletmeciliği puanları hakkında bilgiler verilmektedir.

Bunlar da ilginizi çekebilir

Bkz. ,
Yorum bırakırsanız minnettar kalırız


sekiz − = 6