1 Yorum

Ağırlama Hizmetleri Önlisans

Ağırlama Hizmetleri Önlisans

Ağırlama hizmetleri ön lisans programı, turizm sektöründe faaliyet gösteren işletmelere, yönetici yetiştirmeyi hedefleyen bir bölümdür. Ülkemizde turizmin bir hayli gelişmiş olması, otel ve konaklama merkezlerinin fazlalığı, bu meslek dalının doğmasını ve gözde bir meslek kolu olmasını sağlamıştır.
Ağırlama hizmetleri ön lisans programı uzaktan eğitim çerçevesinde okunabilmekte olup, mezunlarının kendilerini yetiştirmiş olmaları dahilinde, işsizlik sıkıntısı çektirmeyecek bölümlerden bir tanesidir. Program dahilinde, turizm ağırlıklı derslerin yanı sıra, İngilizce dil bilgisi, bilgisayar bilgisi şeklinde eğitimlerde verilmektedir. Bu programı okuyacak kişiler için, tek yabancı dil bazen yetersiz kalmakta, orta düzeyde de olsa 2. bir yabancı dil, kişinin kariyeri açısından ileri düzeyde yararlı olabilmektedir.

Uzaktan Eğitim Ağırlama Hizmetleri Ön lisans Programı Veren Üniversiteler

Bir önceki yazımız olan Elektronik Teknolojisi Bölümü Önlisans başlıklı makalemizde elektronik bölümü, elektronik haberleşme teknolojisi bölümü ve elektronik teknolojisi iş alanları hakkında bilgiler verilmektedir.

Bunlar da ilginizi çekebilir

Yorumlar (1 Yorum)

  1. Vedat GÜNGÖR diyor ki:

    Uzaktan Eğitim Turizm ve Otel İşletmeciliği birinci sınıf öğrencisiyim.Hiç bir sınava girmedim.Yine önlisans olmak koşuluyla bölüm değiştirebilir miyim.Örneğin,Sosyal Bilimler bölümü gibi.

Yorum bırakırsanız minnettar kalırız


beş − = 2