2 Yorum

Adalet Meslek Yüksek Okulu

Adalet Meslek Yüksek Okulu

Adalet meslek yüksekokullarının temel amacı, Adalet Bakanlığı bünyesinde çalışacak, ara elemanı yetiştirmektir. Bu bölüm mezunu olan kişiler, Adalet Bakanlığı bünyesinde, yazı işleri, zabıt katipliği, cezaevleri katipliği gibi mesleklere yönelebilmektedirler. Bu meslek dallarının tamamında müdürlük vasıflarına kadar yükselebilme imkanı da mevcuttur. Ayrıca bu bölümü okuyan kişiler hukuk düzeninin temel kavramlarıyla donanmış olacakları için, avukatlık bürolarında da iş bulabilme imkanına sahiptirler.
Adalet meslek yüksekokulu ön lisans programı, uzaktan eğitim şeklinde okunabilmektedir. Siz de Hukuk Sistemi içerisinde, adli, idari ve diğer yargı organlarında çalışmak istiyorsanız bu programı tercih edebilirsiniz. Ayrıca bu bölümü okumuş kimselerin, Anadolu Üniversitesi açık öğretim fakültesinde, kamu yönetimi dalına 3. sınıftan başlayarak lisans diploması alabilme hakları vardır.

Uzaktan Eğitim Adalet Ön Lisans Programı Veren Üniversiteler

Bir önceki yazımız olan Elektronik Teknolojisi Bölümü Önlisans başlıklı makalemizde elektronik bölümü, elektronik haberleşme teknolojisi bölümü ve elektronik teknolojisi iş alanları hakkında bilgiler verilmektedir.

Bunlar da ilginizi çekebilir

Bkz. , , , , , , ,

Yorumlar (2 Yorum)

  1. Nisa Nur diyor ki:

    Merhaba. Ben bu yıl adalet meslek lisesinden mezun olacağım normalde sınavsız düz geçiş hakkım var bu hakkım uzaktan eğitim içinde geçerli olur mu? Yani sınavsız geçiş hakkımı kullanıp uzaktan eğitim görebilirmiyim Ankara Üniversitesinde. Bilgilendirirseniz sevinirim..

  2. akoçak diyor ki:

    aydınlatıcı açıklama

Yorum bırakırsanız minnettar kalırız


+ bir = 8