5 Yorum

İşletme Bölümü Lisans

İşletme Bölümü Lisans

İşletme bölümü; piyasada bulunan gerek özel teşebbüslerin gerekse kamu kurum ve kuruluşlarının, üretimi yada hizmetsel faaliyetlerini yürüten ve daha etkin bir biçimde üretimi mümkün kılan kişileri yetiştirmeyi hedefler. Bir işletmenin bütün veri ve girdilerini hesaba dökecek, kar realizasyonunu göz önünde bulunduracak, geleceğe yönelik işletmenin atacağı adımlarda etkin rol oynayacak kişileri yetiştiren işletme bölümü için, ülkemizde yoğun bir miktarda talep mevcuttur. Hemen her kamu kurumunda çalışabilen işletme mezunları için iş bulma konusunda seçim yapabilecekleri birçok değişik seçenek bulunduğunu söylemek yanlış olmayacaktır. Bulunduğu kurum veya kuruluşta, planlama, örgütleme, yönetme, denetleme ve düzenleme gibi işlevleri göğüsleyen işletme bölümü mezunlarının iş bulma noktasında pek de fazla zorlanmayacaklarını söyleyebiliriz. Ayrıca bu bölümden mezun olan kişiler, girişimcilik ruhunu da taşıyorsalar kendi işletmesini kuracak ve ilerletecek bilgi ve birikime de sahip olacaklardır. İşletme bölümü uzaktan eğitim ile okunabilmekte olup, revaçta olan bölümler arasındadır.

İşletme bölümü uzaktan eğitim ile şu okullarda okunabilmektedir;

Bir önceki yazımız olan Elektronik Teknolojisi Bölümü Önlisans başlıklı makalemizde elektronik bölümü, elektronik haberleşme teknolojisi bölümü ve elektronik teknolojisi iş alanları hakkında bilgiler verilmektedir.

Bunlar da ilginizi çekebilir

Bkz. , , , , , , ,

Yorumlar (5 Yorum)

 1. yasemin diyor ki:

  uzaktan eğitim işletme okumak için ygs ye girmiş olmak yeterlimidir? yoksa lys de girmek mi gerekir.şimdiden teşekkürler .

 2. Ealtun diyor ki:

  Selahattin bey uzaktan eğitimi sanki bir yeni üniversite gibi algılayın. Okulunuzda uzaktan eğitim olsa dahi geçiş yapamazdınız. Uzaktan eğitim okumak istiyorsanız o şekilde üniversiteyi kazanmalısınız

 3. Selahattin diyor ki:

  hazırlık sınıfı okuyorum işletme bölümünü kazandım 4 yıllık fakat uzaktan eğitime geçmek istiyorum bizim okulda yok nasıl olcak ?

 4. Ercan ÇAKIR diyor ki:

  2 yıllık işletme böl. mezunuyum. 4 Yıllıga devam edebılırmıyım?

 5. okan diyor ki:

  Hocam neden dgs ile uzaktan eğitime geçiş yok..yada myo lisans tamamlama ile ilgili gelişmeler sizce olumlu yönde mi? işletme myo mezunlar için bu blümlere dgs ile geçmek mantıklı olmazmıydı? biz hala meslek lisesi mezunu olduğumuz için öss ye girsekte genede bu uzaktan 4 yıllıkları okumamız çok zor illa açık lis okuyup öyle mi girelim yani, bu mağduriyetimizi dindirmek için dgs ile uzaktan lisans tamamlamak istiyoruz siz site yetklisi olarak ve bu konuları yakından takip eden birisi olarak sizce bu konuda yakın bir gelecekte umut verici gelişmeler görüyormusunuz…siteniz çok güzel saygılar..

Yorum bırakırsanız minnettar kalırız


× 9 = elli dört